• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
Andri01 написа:
Я ми кажете,като се смесват 2 фунгицида/ за случая: кумулус и кабрио топ/ ,намаляват ле се на 1/2 дозите или са слагат както са си по предписание?
Кое налага да ги смесваш? :partyman:
Andri01 написа:
"...а и нощно време прави само три неща...." :? Мусака,салата,палачинки-нали?
Я ми кажете,като се смесват 2 фунгицида/ за случая: кумулус и кабрио топ/ ,намаляват ле се на 1/2 дозите или са слагат както са си по предписание?
Благодаря предварително на отзовалите се и бля,бля...ще черпя :) :partyman:
Съвет от аджамия.
Ползвай само кабриото! Ако ти е останало малко, но не достига и ти е наличен, допълни дозата с кумулус. Демек, намаляват се дозите.
....яде и пие като за световно, спи като пеленаче, https://youtu.be/sTkjmMTuf3E
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб май 19, 2018 12:06 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Ами "кумулус" е само за брашнеста мана,а "кабрио топ" е и за мана. Или да пръскам разделно,през 10-на дена? В агро-аптеката ме посъветваха,ама...знам ли!? То да не е Джелеза и тоци ,я?? :? :?
П.С.: Видях,че си ми отговорил,тенкс,щъ черпя/ че си и близо /!! :)
Andri01 написа:
Ами "кумулус" е само за брашнеста мана,а "кабрио топ" е и за мана. Или да пръскам разделно,през 10-на дена? В агро-аптеката ме посъветваха,ама...знам ли!? То да не е Джелеза и тоци ,я?? :? :?
П.С.: Видях,че си ми отговорил,тенкс,щъ черпя/ че си и близо /!! :)
Кабриото е за мана и брашнеста мана, както и за сиво гниене.
Ако ти харесва- редувай ги.
Се пак, вервай повече на аптекаря! Дано е по компетентен!
Andri01 - майстор
Виж за редуването си прав, така ще направя. :partyman:
preslav - майстор
Andri, не те знам какво ще пръскаш, вероятно лози и асми - имам един прекрасен файл с картинки, обяснено е кога и против какво се пръска лозето, но не мога да го кача тук, мога да го пратя на мейла ти. Въпреки всичко най-добрият вариант е допитване в агро-аптеката, че някои препарати може и да не се намират или да имат по-добри заместители. Ако има интерес ще поствам с какво и кога съм пръскал, агро-аптеката ми е на две крачки и съм се доверил на агрономките напълно - няма шанс да се изучим за всички болести по лозята и плодните дръвчета, а да се справим с наличните хапчета в аптеката е просто непосилно.
При интерес ще пиша, но и не искам темата да се разводнява, че да е полезна на тези, които тепърва ще четат.
Споделяйте как са при вас нещата, че иначе се чувствам като самохвалко - заформя се една добра година, ама пилците на есен.
Спорна на всички!
Vlax, бамята ти вече трябва да има кълнчета, слагай в кофички покълналите семена, останалите изчакай още ден два. Когато се покаже растението над почвата можеш да изкарваш на полето - моите са вече втори ден на нивата и хич не им пука от дъждовете, а и студове не се очакват повече.
Andri01 - майстор
Асмите ще пръскам,че ги яде "мелничарската мана" :( Я го прати този сайт да го видя,то и аз имам един шарен, да видя дали е същия.
Andri01 написа:
Асмите ще пръскам,че ги яде "мелничарската мана" :( Я го прати този сайт да го видя,то и аз имам един шарен, да видя дали е същия.
Кви лози имаш, "бедни" ми асмарю, та толкоз ги обгрижваш и що чиниш плодовете им?
Виненото ми е дивачка, а другото го пръскам с остатъците от зарзавата или обратното.
Няма схема, няма дилема. Кот стани....... Дивачката се става и се си пуска. Експертите не го долюбват, ма на селската маса....
kr1100 - майстор
n_a написа:
Ей-ся ш'са гръмнеш :-)
Кофички, чашки, бутилки от всякакви размери се дупчат с поялник.
Браво маце. С поялник става бързо и лесно с регулиране на диаметъра на отвора според задържането и нагряването .
И не само цитираните. Тази година дупчих мулч за малини от тип сезал.Ако се реже се нищи на конци. С поялника отвора става според желанието и няма разнищване. Бързо лесно , без вкусно :partyman:
vlax - майстор
preslav написа:
Vlax, бамята ти вече трябва да има кълнчета, слагай в кофички покълналите семена, останалите изчакай още ден два. Когато се покаже растението над почвата можеш да изкарваш на полето - моите са вече втори ден на нивата и хич не им пука от дъждовете, а и студове не се очакват повече.
Здравей приятелю.Бамята вече има кълнове,ама не мога да стигна до нея.Тази година се запалих от твоя опит с бамята и твърдо ще пробвам,подготвил съм место за 30 корена.Сега се връщам от вилата,работа много ,тази година нещо не мога да смогна,не ми спори.Тази суша около 1 месец ме обърка и закъснях с подготвянето на повдигнатите лехи и найлоновия мулч,земята беше толкова суха ,че имаше пукнатини в земята да си мушна пръстите.Младите дръвчета ,които засадих миналата година добре че окрякяха без да ги поливам.Суша и всичката вода ми отиде за поливане на ягодите,поливам ги през 3 дни,но вече премина пика и мога да пренасоча водата за зелунчуците,които са с найлонов мулч и ежедневните дъждове не им помагат ,искат поливане.Комшиите отдава приключиха с засаждането.Днес кърпих мрежата за зеления боб и краставиците с поялника,засадих тиквичките от кофички ,които от моето закъснение са прерасли,подготвих местото за бамята и зеления боб.Ако всичко е наред и времето подходящо да не вали утре мисля да посея зеления боб,да напръскам дръвчетата и асмите,да купя и засадя сутринта 10 корена чубрица,да пресея тор и да я сложа в кофички и ако има време вечерта да сложа в тях кълновете от бамя,да обера ягодите и може би за първи път да бера череши,да окося тревата около 1 декар с моторната косачка ,че стана много висока.Всеки път тръгвам с много задачи,но като пристигна на местото и приоритетите се разместват и част от задачите остават несвършени,времето не стига.
За пръскането какво да кажа,преди години в два три форума направих такава тема за споделяне кой с какво е пръскал днес и трите теми отидоха на на май..та си,но ако искаш опитай.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: