Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
вт юни 08, 2021 7:45 pmvlax написа:
Я кажи с какво и колко пъти пръска до сега и с какво ще продължиш,че и аз трябва да пръскам?
По специално ме интересуват препаратите за ябълките.
До сега съм пръскал ябълките
два пъти с Хорус 50 ВГ + ДЕЦИС 100 ЕК
два пъти с Тирам 80 ВГ +ВАЗТАК НОВ 100 ЕК
два пъти с Флинт Макс + ВАЗТАК НОВ 100 ЕК
Последното пръскане тази събота.
С какво да продължа?
Че де да помня толкова много - трябва да погледна в тефтера.
Карах с Тирам, Топсин М70, Скор, Кабрио Топ и :?
Отровите : Би 58, Нуреле, Вазтак,
За въшките стягам старата артилерия ; Пиримор 50 ВГ, въшки и Тиофосфорен + пиретриум вс. гризещи, Гардона - гъсеници и гризещи - няма да ги намериш. При мен са стари запаси останали от баща ми лека му пръст. Неотваряни , запечатани. Тиофосфорния е в метална тубичка като за масло.
Поне новите модели въшки, гъсеници няма да имат имунитете.
Домата вътре го пръснах с Купроцин без отрови. / петък, събота, неделя паднаха сутрешните температури на 10-11 гр в 8 ч сутринта и бях затворил северната порта. Явно е било студено и силен вятър ,че имаше конденз по вътрешната страна на поликарбона. Те затварачките са затворили капандурите и е останала само южната порта за проветрение. Отрови там не пръскам - има комарници.
Навън домат, чушки, патладжан, тиквички,ч.цвекло , цигулки с Акробат +, а и асмите.
Като мине дъждовната седмица удрям 1-2 машини само по стволове на дърветата и долу земята с Фендола за мравките.
П.П. Мрежата над оранжерията я опънах някъде средата на април, че имаше лоши прогнози.
Нещо интересно :друга година навън сея домат след 6-7май. Тази година като опънах мрежата отгоре , разпънах и покрай и някъде след 15.04 насях доматите покрай оранжерията.Вече има около 4 см в диаметър.
Горната част на мрежата /1м/слиза надолу стръмно - на око към 25-30 градуса, след това е вертикалнамрежата. Явно тази мрежа в горния край мрежа пази от слани. / наклона.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Миналогодишните саморасляци пълзяха из всичкия двор, тазгодишните, купени, са на букет. Чудничко

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (106.76 KиБ) Видяна 732 пъти
kr1100 - майстор
чет юни 10, 2021 10:37 amn_a написа:
Миналогодишните саморасляци пълзяха из всичкия двор, тазгодишните, купени, са на букет. Чудничко
Това тиквички ли са ? На букет са защото са дребни още.
Днес първата тиквичка даде фира - падна в тиганЯ. След ден два следва втората.
Днес набучих алабаш - ини, дъжда хубаво ги поля да се прихванат. Към 35 бр. в зеления мулч.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Доматито в кофа. Онуй са тиквичките. Изненадаха ме, как напето си растат. Миналогодишните бяха саморасляци и яко се простираха по целия двор

Прикачен файл

7.jpg
7.jpg (90.9 KиБ) Видяна 675 пъти
kr1100 - майстор
Егоз - вече в тумбака ми . Хлъц

Прикачен файл

Егоз.jpg
vlax - майстор
Аз когато откъсвам тиквичката и Хлъцвам листото след нея,вече не ни трябва. :)
:partyman:
kr1100 - майстор
чет юни 10, 2021 7:12 pmvlax написа:
Аз когато откъсвам тиквичката и Хлъцвам листото след нея,вече не ни трябва. :)
:partyman:
Да ама нямаше време :-D . Наканих се да я бера като заваля силничко. С дребни гащи, джапанки о гол тумбак едва не се пльоснах в калта.
Баш Майсторо - специалист
вт юни 08, 2021 7:36 pmvlax написа:
Баш Майсторо ракията ли свърши,че ти хартисаха толкова салати не изядени? :) Много хубава градина,но но не разчитай само на молитвите.
Абе имам още малко ракия, ама тия марули много късно ги сях и ги взех между другото покрай другия късен разсад, човека нямше да ми върне стотинки и ми ги даде. Бяха като косъмчета даже не вярвах да излезе нещо от тях, щото там не бях и обърнал, ама станаха има още малко, ако имаш излишна ракия заповядай. :partyman: Сях 10 корена Чорбаджийски и 10 Сиврия от пазра едните 10 се оказха люти рибки , да видим кви ще са другите, преебаха ме тая година, исках пипер за пържене ама не стана, другия път май сам ще си правя и разсада.
Баш Майсторо - специалист
чет юни 10, 2021 10:37 amn_a написа:
Миналогодишните саморасляци пълзяха из всичкия двор, тазгодишните, купени, са на букет. Чудничко
Много са ти хубави тквичките дано станат и да ги пържиш и ядеш с кеф, аз имах един корен ама ми го счупиха кучетата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 10, 2021 11:16 pmБаш Майсторо написа:

Много са ти хубави тквичките дано станат и да ги пържиш и ядеш с кеф, аз имах един корен ама ми го счупиха кучетата.
:-) Там имаше и домат, ама добитъкът го ликвидира

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: