Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
chapara - майстор
Трифоне, аз също имам орехи, но на 10м. от границите на имота. Садени са от прадядото на жена ми, всички знаят че са наши и никой местен не ги пипа, а чуждоземците са ми стрелбище😁😀, хаинбоазки диваци,чуждо.... не се задържа и 5 мин. Преминаването там е без да светкат стопове👍😉
hidrazin - майстор
нед авг 15, 2021 10:41 pmmiroki написа:
Ако засаждате дивак, трябва повече място.
Че то тук става дума за дивак - самораслек.
Относно линкчето - ония имат сметка да ти набутат и по 30 фиданки на декар... :lol:
Твоя опит с три дръвчета. Моя опит - 3000 декара масиви у наше село + голямо количество диваци.
Масивите ги сяха когато бях малък. Имам орех в двора който аз съм сял.
:partyman:
P.S. Аре един бонус от мен.
При засяване на орех ĸaлeмa (пpиcaдĸaтa) се ориентира на север за разлика от овошките при които трябва да е на юг.
miroki - майстор
пон авг 16, 2021 12:58 amhidrazin написа:
нед авг 15, 2021 10:41 pmmiroki написа:
Ако засаждате дивак, трябва повече място.
Че то тук става дума за дивак - самораслек.
Относно линкчето - ония имат сметка да ти набутат и по 30 фиданки на декар... :lol:
Твоя опит с три дръвчета. Моя опит - 3000 декара масиви у наше село + голямо количество диваци.
Масивите ги сяха когато бях малък. Имам орех в двора който аз съм сял.
:partyman:
P.S. Аре един бонус от мен.
При засяване на орех ĸaлeмa (пpиcaдĸaтa) се ориентира на север за разлика от овошките при които трябва да е на юг.
Приемам.
За дивак по-голямо разстояние си трябва.
:partyman:
шоп - майстор
Тази година за сефте отглеждам патладжани. Нямам представа какъв е сорта, но са кръгли и с размер на топки за боулинг. Най-голямите са над кило.
Оставям по 6-7 бр на корен. Стеблата са високи над 1,2м, а дебелината им 2-3 см.
Много съм доволен, защото са плътни и с отлични вкусови качества. Щепогледна на пакетчето дали пише сорта.

Прикачен файл

IMG_20210816_122749_resized_20210816_124246997.jpg

Прикачен файл

IMG_20210816_122722_resized_20210816_124247200.jpg
angelfilev - специалист
пон авг 16, 2021 12:52 pmшоп написа:
Тази година за сефте отглеждам патладжани. Нямам представа какъв е сорта, но са кръгли и с размер на топки за боулинг. Най-голямите са над кило.
Оставям по 6-7 бр на корен. Стеблата са високи над 1,2м, а дебелината им 2-3 см.
Много съм доволен, защото са плътни и с отлични вкусови качества. Щепогледна на пакетчето дали пише сорта.
Не съм виждал такива. От семе ли ги развъди или готов разсад? Намери ли някаква информация за име, сорт и откъде?
Предполагам, че може да имаш малки трудности когато трябва да извадиш корените. Една година садих бели и после с права лопата вадих корените. Садя традиционни, но бих опитал и тези.
angelfilev - специалист
Повече от месец вече на пет ябълки нямам нито една мравка.
Пръсках редовна с четири инсектицида и нямаше видими поражения от въшки. Въпреки това на всички дръвчета имаше постоянно плътни колони мравки. Може да са вършили някаква полезна работа, но ме дразнеха.
Сетих се случайно, че ми остана от зимата лепило за мишки. По-скоро от любопитство се заех с пореден експеримент. С хартиено бояджийско тиксо навих около педя на най-малката ябълка, но с лепкавото навън. Можеше да се използва каква да е хартия, това ми беше най-удобно. В горният край на тази "бариера" намазах с лепилото за мишки.
След половин час от двете страни на Бариерата беше почерняло и страхотно суетене. Малко се залепиха, другите отгоре, предупредени скачаха без парашут.
След 3-4 дни никъде никаква мравка, а бариерите постепенно почерняха от всевъзможни насекоми.
Прикачен файл:
DSC00006.jpg
Прикачен файл:
DSC00006.jpg
Снимките са малко след като направих първата Бариера, сега бялото е малко.

Прикачен файл

DSC00008.jpg
шоп - майстор
ср авг 18, 2021 8:40 pmangelfilev написа:
От семе ли ги развъди или готов разсад? Намери ли някаква информация за име, сорт и откъде?
Предполагам, че може да имаш малки трудности когато трябва да извадиш корените. Една година садих бели и после с права лопата вадих корените.
Купих пакетче семе за 80ст от хипермаркета.
Не пише сорт, но кълняемостта бе добра ( 43 от 50 семки )

Аз есента не почиствам градината. Всички стъбла от домати, краставици, пипер, царевица, фасул. кочани от зеле и т.н ги оставям да изсъхнат през зимата.

Пролетта или са паднали сами и стават на компост или с лозарската ножица ги изрязвам на 5 см над повръхността и разхвърлям върху лехите.. Така стеблото и корените изгниват и това са естествени канали за аерация на земята в дълбочина.

Всъшност това е идеята за органичното земеделие.

Прикачен файл

IMG_20210819_111043_resized_20210819_012321672.jpg
Червен "Тошовски" домат, дивак.
Извадих си семе и от него.
Предполагам, че щом е презимувало в Природата, покълнало е само, то то е по здраво от другото, което също чинно съм събрал, надписал и прибрал.
https://photos.app.goo.gl/c5WYXuVKdF4xNZjN7
Другите вече изсъхнаха, а тези са в силата си, десетина корена.
kr1100 - майстор
ср авг 18, 2021 8:40 pmangelfilev написа:
Предполагам, че може да имаш малки трудности когато трябва да извадиш корените. Една година садих бели и после с права лопата вадих корените.
От какъв зор се стискаш да полееш ?
chapara - майстор
нед авг 22, 2021 12:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
което също чинно съм събрал, надписал и прибрал.
https://photos.app.goo.gl/c5WYXuVKdF4xNZjN7
Другите вече изсъхнаха, а тези са в силата си, десетина корена.
Аз пък се надявах да покажеш семето, описано, прошнуровано
🤤😁😁😁

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: