• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
пон авг 13, 2018 6:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
Русе, налови ли от Кауфланда?
Препоръчвам с двете ръце, за хора, които нямат възможност да сушат по естествен начин.
Моята от час отново мърка с близо 3 кила черита.
Хванах една, нещо не съм много въодушевен ама за тъщата за подарък става. Аз лично за мен ако купувам бих си взел с цифрова температура и със часовник.
Сега чакаме рождения ден че и той е разтегливо понятие. Родена на 18 пък я писали на 20. Така че ще има три дни празник като циганска сватба. :partyman:
kuger - майстор
Ха здрасти !
Моля, помагайте! До сега не бях сушил домати, вчера заредих сушилнята, тоя вечер ги гледам се сбръчкали, като ....
Утре ще са готови, :? :? кво да ги правя по нататък? Някъде четох за зехтин, чесън и нещо още, и в бурканчета, ама нещо нямам голяма вяра на писанията в НЕТ-а. Трябва ми рецепта изпитана за съхранение.
пон авг 13, 2018 10:55 pmkuger написа:
Ха здрасти !
Моля, помагайте! ...
Правих по тази:
http://recepti.gotvach.bg/r-14593-%D0%9 ... 1%82%D0%B8
, с изключение на фурната, както и при теб.
Можеш да завариш зехтина, черитата с подправките приготвени в буркан. Заливаш с горещото злато, запечатваш, обръщаш и чакаш да се охлади.
Бомбаша в хладилника, другото в килера.
Ползвай малки стъкларии щотоооооо......бе от практическа гледна точка.
Точно 2 кила черита се събраха в тая кутийка. Има и 250мл зехтин.
Има и продуктово позициониране.

Прикачен файл

DSC_0288.JPG
kuger - майстор
Ще се пробвам, благодаря!
vlax - майстор
Прикачен файл:
IMG_20180814_080346.jpg
Това е резултата от 3 кг домати.Сутринта ги извадих от сушилнята.
Каквато и рецепта да направиш няма да сгрешиш.Жена ми ги прави с зехтин и чесън или чисто без нищо в буркан с винтова капачка и в хладилника.
Неска ги мернах в кауфланд сушилките.
Наистина са много малки, но пък са с 10 рафтчета, доколкото видях от снимката на vlax.
vlax, тези 3 кг. домати напълно ли бяха заели капацитета на "мухльото"?
Мойта като я смятам, запълнена ще събере 5.5 - 6 кг. черита. Домати не съм сушил.
Преко сили събира 5 кила покълнал ечемик, мерен преди накисването, че слабо ми са видя уискито от 3 кила.
vlax - майстор
вт авг 14, 2018 12:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
Неска ги мернах в кауфланд сушилките.
Наистина са много малки, но пък са с 10 рафтчета, доколкото видях от снимката на vlax.
Къде ги видя тези 10 рафчета? :shocked:
Изображение
Моят М@хльо е същият ,който в момента продават в Кауфланд.
Рафчетата или тавички са 5 бр.Изглеждат повече, защото могат да се въртят,много хитро са го измислили.В едното положение растоянието между тавичките е Х см,като завъртиш тавичката растоянието между тавичките става по-голямо, да кажем 2Х.Ти си определяш как да бъдат съобразно големината на парчетата от това което сушиш.
вт авг 14, 2018 12:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
vlax, тези 3 кг. домати напълно ли бяха заели капацитета на "мухльото"?
Като съм казал 3 кг ти да не мислиш,че съм ги мерил с точност.Но не са по-малко,но като ги срежеш ,част от тях изхвърлям,взимам само най-добрите парчета.
Предното зареждане беше със сини сливи,на око бяха пак около 3 кг,не съм ги мерил,при тях изхвърлям замо костилките.По-предното зареждане беше с праскови,тях ги четох,14 големи праскови. :-D
Сушилнята е малка,мисля че съм виждал и по-големи.Върши работа, вече втора година,доволен съм,това с въртенето на тавичките е голям плюс,при другите не знам дали го може.Само не ми харесва това ,че циркулацията е такава,че най-долните две тавички изсъхват много бързо спрямо най-горните и трябва да ги разменяш от време на време. :partyman:
gnt69 - майстор
вт авг 14, 2018 3:23 pmvlax написа:
Неска ги мернах в кауфланд сушилките.
Предното зареждане беше със сини сливи,на око бяха пак около 3 кг,не съм ги мерил,при тях изхвърлям замо костилките.По-предното зареждане беше с праскови,тях ги четох,14 големи праскови. :-D
Сушилнята е малка,мисля че съм виждал и по-големи.Върши работа, вече втора година,доволен съм,това с въртенето на тавичките е голям плюс,при другите не знам дали го може.Само не ми харесва това ,че циркулацията е такава,че най-долните две тавички изсъхват много бързо спрямо най-горните и трябва да ги разменяш от време на време. :partyman:
Би ли споделил като време колко отнема сушенето на сини сливи например. И на колко часа въртиш тавичките. Ако може часове и градуси примерни и за други плодове че трябва да обучавам тъщата. :partyman:
vlax - майстор
вт авг 14, 2018 8:09 pmgnt69 написа:
Би ли споделил като време колко отнема сушенето на сини сливи например. И на колко часа въртиш тавичките. Ако може часове и градуси примерни и за други плодове че трябва да обучавам тъщата. :partyman:
В книжката към сушилнята има примерни градуси и температура за повечето плодове и зеленчуци.В мрежата информация много.За сините сливи,то от слива до слива има разлика. :) Всичко е относително,големи,малки,узрели,начин на разрязване,начин на подреждане и т.н..Най-вече зависи от съдържанието на вода.
Ще кажа как аз правя,като не претендирам ,че съм прав.В началото пробвах по таблицата в книжката,горе долу отговарят,но времето е дълго.Затова почти всичко карам на макс температура,но по-начесто наблюдавам/затова зареждам вечерта и наблюдавам през деня/,разменям тавичките,почти винаги се случва от най-долните тавички да изваждам съдържанието,което вече е готово и другите ги оставям да продължават сушенето.Всичко е въпрос на експерименти докато намериш оптималния вариант за твоя модел сушилня.Пак да повторя нещо което бях писал по-горе,цвета на готовата изсушена продукция МОЖЕ да се различава от сушените плодове и зеленчуци,които се продават в магазините,защото на тях им слагат стабилизатори и оцветители за да имат търговски вид.
kr1100 - майстор
[quote=preslav миналата година ни се размина с пръскане с това - https://www.sortovisemena.bg/bg/product ... nt-70-vg-/ - трябва да се има предвид карантината му (14 дни), пръскат се само чепките.
[/quote]

За шишетата в нета съм ,чел изказване 1 оса хваната по-рано- на есен 20 бр по-малко. Полза има - преди 2 седмици гледах -във всяко шише поне по 30 оси - оттогава не съм гледал - не ми стига времето от грижи за болен.
За Уоранта и пръскал съм -първата година 10-12 дни не налитат , на втората вече на 7 я ден налитат, на 3 тата година вече на 2 макс 3 дни е рояк. Явно привикват.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: