Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
нед апр 14, 2019 5:58 pmchapara написа:
нед апр 14, 2019 5:43 pmpreslav написа:

Я подскажи за лапада, че искаме да си го захванем/разсеем - имаме само едно гнездо, а ни се иска повече. Казаха ми, че правел грудки, ама у интернето пише друго - ти от къде си го имаш?
Лапада цъфти и после има семена, аз на селото на жена ми не мога да се отърва от него. Но иначе ето:
http://www.semenabg.com/bg/product/lapad-2184
ЛеФче - кефче :wink: :-D
Да, мерси, и аз видях, че е от семе, ама тука ме кръщават нещо.
chapara - майстор
нед апр 14, 2019 6:38 pmpreslav написа:
ама тука ме кръщават нещо.
Кръщавай ги и ти :-D :-D :-D :axe:

Само инай предвид, че отърване от него после няма, а и превзема територии :wink:
kr1100 - майстор
[quote=preslav
Я подскажи за лапада, че искаме да си го захванем/разсеем - имаме само едно гнездо, а ни се иска повече. Казаха ми, че правел грудки, ама у интернето пише друго - ти от къде си го имаш?
[/quote]
На 2 рата година цъфти и прави семена. Иначе имам и манголд - същата история е .
vlax - майстор
Сега чета ,че тази седмица утре и в четвъртък се очакват слани на места.Не ни стигат дъждовете,сега пак слани.Абе тази пролет луда работа. :-D Ако остане нещо да е наред ще е добре дошло.
:partyman:
Еее, нали уш беше сушаво, нека накисне малко.
Само студено да няма, че тогас ши попари надежди.
miroki - майстор
То при мен всичко е измръзнало, така, че....
Имам май няколко ябълки, които не са цъфтели. Студеното ако ги е задържало, може да има нещичко.
...
Амортисьора, за който говорих, е към 120 лв. един за прозорец и беше с европейски произход, но не помня, холандски ли беше датски ли или нещо друго...
Така, че тези от 20 долара ме заинтересуваха, как се отварят, от колко °C почват да отварят и т.н.
kr1100 - майстор
[quote=miroki
Амортисьора, за който говорих, е към 120 лв. един за прозорец и беше с европейски произход, но не помня, холандски ли беше датски ли или нещо друго...
Така, че тези от 20 долара ме заинтересуваха, как се отварят, от колко °C почват да отварят и т.н.
[/quote]
Абе баш с ЕУ произход холандски или каквато страна си избереш - преопакован китаец.
От колко градуса започват да отварят - според настройката. Резбата е дълга/ не съм я мерил точно , но е над 25 мм . Завива се до средно положение.
Виж в линковете, които дадох там си пише за температурите. За капандура до 7 кг са / както и "холандските" :-D

Имат 2 степени на хода / 2 отвора на щока за шплента .Крайния към върха беше за около 42 см отваряне / не помня какво пишеше в инструкцията/. По-долния сякаш беше за 37 гр / не помня/.Работят си ,важно е да няма осъкване около остта на пантите за да не се напрягат. Днес стиденичко /имам 4 по 2 по дългите страни. настроени са горе долу по средата с ралика 1мм по шублер. Някоя капандура затворена , някоя на 2-3 см поотворена, ноо пък и имаше различно огряванеот слънцто. 5 я е на тясната южна страна над вратата на самия таван - той пък винаги е отворен най-много - там е най -високата температура.
Поръчал съм и 1 терморегулатор с 2 дисплея / темп. на вкл и такава на изключване за поф 8 бг пари. Ще ми командва хеликоптер от вътрешно тяло на клиат.
Самия термочувствителен цилиндър / амортисьор/ цената му се движи според сезона от 9-12 дойлара
За цилиндрите пише зимния период да се свалят и държат на темп. над 5гр
miroki - майстор
Мерси.
Сега видях, че си ги добавил напред в мнението.
kr1100 - майстор
[quote=miroki -Сега видях, че си ги добавил напред в мнението.
[/quote]
Избирай внимателно според цената /понякога идва с мижава цена за доставка по-евтино/, гледай рейтнинг на покупките и положителни мнения, някои дават 1 год. гаранция.
Като цяло са 2 типа : НХ Т312-1 конструкция с 2 рамена и 2 пружини. Според производителя има в сайта с името НХ... има и без това име. Има 2 вида изцяло от алуминиева ламарина и от желязна ламарина. Уж предимството на тази конструкция била в по-бързо затваряне от 2 те пружини , но и ръчно при екстремални условия : стискаш долу вилката за да излязат 2 та нита от планката , която е закрепена за оранжерията.
Другия тип е НХ Т312 с 1 централна пружина. От този тип съм срещал от желязна ламарина.
И 2 те конструкции ги щамповат за по-бързо п-во.
Сега в началото на летния период цените им се повишават, наесен след средата на септември падат.
Качвам снимки на 2 та вида.

Прикачен файл

НХ-Т312.jpg
НХ-Т312.jpg (75.22 KиБ) Видяна 1134 пъти

Прикачен файл

НХ-Т312-1.jpg
НХ-Т312-1.jpg (59.02 KиБ) Видяна 1134 пъти
nautilus33 - майстор
Днес забелязах, че по цветовете на дюлята има дупи, като изгорено. На една разтворена погледнах вътре, но не видях вредител. какво е насекомото, някой знае ли, и с какво да пръскам. утре ще пръскам с нуреле и някакъв друг инсектицид, но му забравих името. Нещо с "Т" май беше. Две лъжички от него и една капачка нуреле ми казаха на 10л. Само че, ще пръскам две череши, една кайсия и една ябълка, която почти е прецъфтяла. Другите две ябълки и дюлята още са с цвят и се чудя за тях.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: