Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
При мен, разни лични неща и не стъпвах на нивата, ама и повече от два месеца суша... Днес преслушах един разсадник, след месец ще садя ПАК дръвчета, две пауловнии съм намислила, да направят сенчица, че ... купих си карамфил и фестука, но ще си ги отчувам в града, че мога да поливам... Та, май нямаме какво да пишем...инак следя :-) Догодина ще е добра година, нали така :-)
kuger - майстор
вт сеп 10, 2019 10:07 pmn_a написа:
............... Догодина ще е добра година, нали така :-)
А дано, ама .... кой знае :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 10, 2019 11:28 pmkuger написа:
вт сеп 10, 2019 10:07 pmn_a написа:
............... Догодина ще е добра година, нали така :-)
А дано, ама .... кой знае :?
Квато-такваз, че ... абе, да има "догодина"! Не му придирям :lol: :rock: :supz:
preslav - майстор
вт сеп 10, 2019 6:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт сеп 10, 2019 5:20 pmpreslav написа:
Чак не ми се пише - досега не е било пазарските домати да са ми по-вкусни от градинските........
Не мое да бъде! Ко им напрай, пръска ли ги, сорта нещо ли???
Мога да дам семе от едновремешните домати.
При мене даже ръгбито е вкусно. Грам не съм пръскал. Миляната я хвърлям.
В процес на анализиране на причините съм - явно е от всичко по малко, сортове, пръскане, хранителни навици.
Догодина ще намаля или изобщо ще изключа листното торене - тази май прекалих от страх да не се окаже, че и грам домати не съм събрал, иначе с други химии против болести съм пръскал само веднъж. Вероятно ще пробвам торенето с ежектор - все пак това е най-естествения път за набавяне на хранителни вещества от растението (имам предвид корените).
Абе от престараване няма файда, ама нали трябва да се опита от всичко и после като се изууууучим... ще бетонираме всичко, че той и райграса е неблагодарна работа.
Hoвoceлckи - майстор
Аз тази година съм на трета порция Раундъб навсякъде. Май ми харесва (без гледката). За догодина ... не знам :?
iivanov - майстор
вт сеп 10, 2019 1:27 pmhidrazin написа:


Отива на изсъхване една праскова.
Изсъхна ми едно дърво М15 в разцвета на силите - така като си беше с плодовете.
Изсъхна ми дюлята дето е на над 40 години.
На нападение от корояд ми намирисва . Провери за малки дупчици по кората . Или за напукана , "цъфнала" кора .
ср сеп 11, 2019 8:59 amiivanov написа:
На нападение от корояд ми намирисва . Провери за малки дупчици по кората . Или за напукана , "цъфнала" кора .
Я виж тука! На дряна няма цъфнала кора.
https://photos.app.goo.gl/Cp1gncZQkqsjDerRA
Забелязвам и посещения от кълвачи.
preslav - майстор
ср сеп 11, 2019 9:44 amТрифон П.Трифонов написа:
ср сеп 11, 2019 8:59 amiivanov написа:
На нападение от корояд ми намирисва . Провери за малки дупчици по кората . Или за напукана , "цъфнала" кора .
Я виж тука! На дряна няма цъфнала кора.
https://photos.app.goo.gl/Cp1gncZQkqsjDerRA
Забелязвам и посещения от кълвачи.
Когато се олющи кората, под нея се виждат пораженията от червея, обикновено пораженията са още в самия ствол на дървото.
Не знам каква е борбата, но съм чувал, че спасение няма.
Кълвачите не са вредители (поне така съм чувал), те просто се хранят с червеите и личинките на други вредители, които са под кората на вече поразените дървета.
Андри имал рецепта за борба с нервите след пораженията - чуйте се.
Бе, който прочете, да са чувства свободен в изхождането си тука, пък с него пак ши са прислушами.
А с дрянката що тъй стана? Правеше едри плодове, които на презряване сладнееха даже. Смятах да изготвя един специален сок, след прилична ферментация, но не би. Имам еди единствен опит, ммммммммммм!!!
Почвам да чета за пустия му курояд.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: