Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
chapara ......Предната седмица успях да уцеля сух ден да гиваросам, ама от постоянната влага се поизми.[/quote написа:

Аз ги оплесках преди 2 или 3 седмици. Нищо не се е измило дори като валя силно.
вода , тапетно лепило -разбиване , син камък и накрая вар и обилно бъркане и с баданарката.
Утре , ако стане Бордомикс + Акарзин / ако не духа де , а то кога ли не духа Не напразно навремето хората са построили вятърна мелница
Влах и лозите същото. Новозаседаните след 2014г съм ги садил в рязана туба от минерална вода 10/11.За зомата пълня тубата с пръст , а наоколо 2 та тора и обръщане около 1м диаметър. Напролет надигам тубата и пръстта опада, разравям около главнята и правя ямка .

Сега се раздвоявам - гледам Супер Г- то мъже и спирам
Руди - специалист
пет дек 18, 2020 1:16 pmchapara написа:
Преди варосване измий стеблата обилно с вода, като се оцеди,
преди да изсъхне варосай. Така няма да се отмива тъй лесно.
Благодаря, ще си запиша някъде!
Чета, че освен вар и син камък, слагат глина или
брашно за лепкавост, нямам глина наоколо, сложих
брашно на око.
Жената ме бъзика: да не забравиш яйца, мая, сол...
:?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Не знам какво правите. Вар и син камък и не се измива. Каква ви е вартаТ, бре, майстории
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
В казармата с какво варосвахте бордюри??
chapara - майстор
Гасена вар, брашно и тапетно лепило създават хранителна среда, ако е за интериор пред комшиите фасадна боя :-D
preslav - майстор
пет дек 18, 2020 1:22 pmkuger написа:
пет дек 18, 2020 11:36 amkr1100 написа:
NPK напролет.[/quote
]NPK е комбиниран, бавно усвоим тор, каква пролет?
НПК е Наказателно Процесуален Кодекс - какъв тор, какви 5 лева?
Бъзикам се, NPK е https://torove.bg/polezno/kombiniran-to ... -kalij-npk няма как да го кажа по-добре. При есенното торене се пропуска N-а (азота) защото от него няма файда, демек хвърляш си парите на вятъра. Като цяло, съвсем непрофесионално, напълно в духа на форума и конкретната тема, съм запомнил, че Азота е за листна маса, Фосфора за коренова система, Калия за сладост на плода - зимъска няма какво да и подхранваш на листната маса. Иначе наистина има бавно усвоими (разтворими) торове, които също са NPK в различни пропорции, но са специално направени да се разтварят бавно в почва и вода - ползвам такъв тор за водните лилии "Осмокот" (https://www.sortovisemena.bg/2787-osmokot-bloom), после видях, че по магазините има и "Плантакот" (https://fermercenter.com/plantakot-14-9 ... renie-1-kg).
kr1100 - майстор
пет дек 18, 2020 11:52 pmchapara написа:
Гасена вар, брашно и тапетно лепило създават хранителна среда, ..
слагам Акарзин
Пак провал с пръскането - вятър
preslav - майстор
Честита Коледа на всички градинари (начинаещи,... професионални).
Бъдете, преди всичко, здрави - останалото се купува с пари!
Като малка равносметка на прага на НГ мога да кажа, че не остана ред да сваря ракията, ама аз и без това не я пия, тъй че не си го слагам много на сърце. Най-големият и неочакван резултат е, че от лозенце стотина квадрата и няколко асми успяхме да налеем 300+ литра вино.
Наздраве!
Наздраве, Пресли, наздраве именници и коледари!
Честита да е Коледата, честити именници и праведни християни!
Каквото е имало- станало е, останалото кога му дойде времето и Шефът реши, само здраве да е! Амин!
kuger - майстор
пет дек 25, 2020 1:25 pmТрифон П.Трифонов написа:
Наздраве, Пресли, наздраве именници и коледари!
Честита да е Коледата, честити именници и праведни християни!
Каквото е имало- станало е, останалото кога му дойде времето и Шефът реши, само здраве да е! Амин!
Амин!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: