• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
И да добавя тази година за първи път при нас се появи тази гадинаЦЪК
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трифон П.Трифонов написа:
n_a написа:
Как режете дъното на кофичките?
https://photos.app.goo.gl/fgqmqwd7gyN9yY7k9
Този видеоформат не се поддържа :|
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
n_a написа:
Как режете дъното на кофичките?
https://photos.app.goo.gl/fgqmqwd7gyN9yY7k9
Гениален си, как ти хрумна, че с нож може и да се реже, все съм си мислил, че е за бодене на мръвки.
Кажи обаче какво си заснел на второто клипче - прилича ми на разсадче прегризано от попово прасе???
preslav написа:
Трифон П.Трифонов написа:
n_a написа:
Как режете дъното на кофичките?
https://photos.app.goo.gl/fgqmqwd7gyN9yY7k9
Гениален си, как ти хрумна, че с нож може и да се реже, все съм си мислил, че е за бодене на мръвки.
Кажи обаче какво си заснел на второто клипче - прилича ми на разсадче прегризано от попово прасе???
Прасе е, бренеке сънувам.
Формата на клипчето.......ми явно на виндовса трябва да му се принади нещо, щом моя го отваря, пък и никой досега не се е оплаквал.
Клипът е правен с телефон Сони М4 воден демек, пък къф формат е.......не го знам.
Просто трябва да се инсталира един от многото плеъри, дето го четат.
Понеже не съм левак, фащам кофичката с лявата ръка, острия нож с дясната, забождам го ма бааааш в основата на кофата, на микрон от дъното и режа кат консерва.
mp4
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трифон П.Трифонов написа:
...
Понеже не съм левак, фащам кофичката с лявата ръка, острия нож с дясната, забождам го ма бааааш в основата на кофата, на микрон от дъното и режа кат консерва.
mp4
Кофичката не се спрасква и зарзавата на се изсипва? ОоооК!
Делян - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Купения разсад е хибрид.....Мммммм...........му! „Паулина F1“
Паулината не е лош хибрид - не е чак толкова гумен, колкото се очаква. Става за ядене. Миналата година сях от него и при моите условия - липса на вода и поливане веднъж в седмицата с лейката, се представи много добре:
Прикачен файл:
26-domati_plodove-02_07_17.jpg
За разлика от разните му биволски, розови и подобни, които искат всеки ден да си около тях и накрая пак заболяват...
Тази година пак сях от него и добавих и Ръгби пък ще видя какво ще стане. Но такава суша още от април не си спомням, луда работа...
a.kondov - помощник
Делян написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Купения разсад е хибрид.....Мммммм...........му! „Паулина F1“
Паулината не е лош хибрид - не е чак толкова гумен, колкото се очаква. Става за ядене. Миналата година сях от него и при моите условия - липса на вода и поливане веднъж в седмицата с лейката, се представи много добре:
Прикачен файл:
26-domati_plodove-02_07_17.jpg
За разлика от разните му биволски, розови и подобни, които искат всеки ден да си около тях и накрая пак заболяват...
Тази година пак сях от него и добавих и Ръгби пък ще видя какво ще стане. Но такава суша още от април не си спомням, луда работа...
Поздравления за свършената работа, на мен ми допадна!
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Прасе е, бренеке сънувам.
То клипчето било и със звук, ама не съм си включил слуховия апарат снощи хахахаха.
Не се вижда прекрасно, но гризнатото е много малко под повърхността на почвата - нали? Така си и пише в книгите, обитава повърхностния слой на почвата, рядко на дълбочина по-голяма от 5-7см., а кофичката е десетина. Вярно е, че излиза и на повърхността и може да лети, но до сега не съм забелязал поражения от това.
Днес ще снимам градината с кофички, а през Август ще снимам същия участък за да се види, че кофичката не пречи на развитието на корена.
Както отиват нещата ще имам разсад от домати за раздаване - вече им обърках сметката на сортовете, но няма да са по-зле от черита.
Трифон ако му се разхожда за 10-15-20 корена да взима една касетка и да идва докато не съм подарил доматите на друг.
Пак ти гледах клипа с кофичката, сухичка ти е почвата и коренчетата още не са стигнали дъното. Казвам го не като забележка, мисля си, че можеш още малко да овлажниш почвата, особено при изнасяне в полето. На корена не можеш да заповядаш колко да порасне, но сигурно си има причина да имаш голямо растение с малък корен - Кристалон слага ли? Май всичко е игра с поливане и осветяване, но и аз не се имам за спец в тази посока.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бе стига бе, няма как кофичката да пречи на корена! Той да не е дебел колкото ... китката ми!. Коренът си расте надолу, стъблото нагоре.... позаринете ги малко, да не дразнят окото и толкоз.
Снощи валя.... даже не ми е наквасило прането... Такова не е бивало. Тук последният свестен валеж бе снегът март месец, че и жълт...
preslav - майстор
Обещаните снимки на краставици, тиквички и домати в чашки за безалкохолно и кофички от кис. мляко. Ситнежите домати са изпълнили кофичките с корени - точно това целях.

Прикачен файл

IMG_1599r.jpg

Прикачен файл

IMG_1598r.jpg

Прикачен файл

IMG_1596r.jpg

Прикачен файл

IMG_1595r.jpg

Прикачен файл

IMG_1593r.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: