Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, момчета.
Имам нужда от помощ.
Имам стара гарсониера, която плаче з основен ремонт, а аз нямам тази финансова възможност. Не е ползвана повече от 25 години и мишките са си правили банкет в нея. Положението е трагично. Заех се са я изчистя, гредоред е, а върху него има паркет, и върху него балатум, защото е на партера и от мазетата идва ужасен студ. Оказва се, че в кухнята, пода е доста неравен на места има хлътвания. Сигурна съм, че гредореда е добре, но само от предположение и информация от съседните две гарсониери, на които преди години им ляха плоча. Аз не мога да си го позволя, колкото и да ми се иска. За съжаление не съм добре със здравето и финансите ми заминават главно в тази насока. Затова имам следното питане. Мога ли върху паркета да сложа саморазливна замазка и след това ламинат. Или някакви плоскости, които да оберат тези хлътвания, за да може камината да седи възможно най-равен? И мога ли сама да си направя тази замазка? Знам, че ще е трудно, но ако ми помогнете със съвети, може би нещата ще придобият приличен вид. Идеята ми е с минимални усилия и финанси да мога оправя пода поне в кухнята, за да го ползвам за живеене по няколко дни през топлите месеци, за да дишам чистия въздух в този малък и все още чист град.
Благодаря Ви предварително за съветите.
Бако_Патъра - напреднал
Недей да лееш нищо върху паркет. Не се прави така. Най-евтиния вариант според мен е да наредиш някакви сурови МДФ плоскости върху паркета и отгоре ламината. Всъщност ако не е чак толкова крив паркета може да редиш ламината директно върху него, с дебела подложка или да подлагаш парчета фазер на най хлътналите места. Може да редиш ламината и под всяко парче ако има луфт отдолу да пълниш леко с нераздувна пяна. Няма да стане като в Бъкингамския дворец, но предвид условията ще свърши работа.
torbalan - Дървен философ
Ако от партера идва студ - бих помислил за 3 см. подов фибран. И върху него другите неща...
chapara - майстор
Прегледй първо гредореда от долу
С тоя балатум и че другите са ляли плочи нещата не взимат правилна посока.

Тема "Саморазливна замазка върху паркет и гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: