Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ushuaya - специалист
Здравейте! Искам да си купя фреза за двора и се чудя между Honda FG320 и Pubert Aro 40H C3. И двете са с двигател Honda GP 160. Ако някой има опит да сподели коя е по-качествена, по-лесна за работа, по-лесна за обслужване, достъпност на части. Благодаря!
kr1100 - майстор
пет мар 08, 2024 3:19 pmushuaya написа:
Здравейте! Искам да си купя фреза за двора и се чудя между Honda FG320 и Pubert Aro 40H C3. И двете са с двигател Honda GP 160. Ако някой има опит да сподели коя е по-качествена, по-лесна за работа, по-лесна за обслужване, достъпност на части. Благодаря!
двора е ХХХ кв.м. Почвата е ..ХХ. Има няма камъчета, и т.н.
Според мен Pubert а е по-добър избор в предвид 2 те предни скорости и не знае какво ще намислиш след време.
Имай в предвид,че при сбита необработвана почва и 2 та типа ще поскачат.
ushuaya - специалист
пет мар 08, 2024 4:39 pmkr1100 написа:
пет мар 08, 2024 3:19 pmushuaya написа:
Здравейте! Искам да си купя фреза за двора и се чудя между Honda FG320 и Pubert Aro 40H C3. И двете са с двигател Honda GP 160. Ако някой има опит да сподели коя е по-качествена, по-лесна за работа, по-лесна за обслужване, достъпност на части. Благодаря!
двора е ХХХ кв.м. Почвата е ..ХХ. Има няма камъчета, и т.н.
Според мен Pubert а е по-добър избор в предвид 2 те предни скорости и не знае какво ще намислиш след време.
Имай в предвид,че при сбита необработвана почва и 2 та типа ще поскачат.
Около 1 декар двор, обработвана почва. Идеята е да се ползва за фрезоване на лозе и овошки, зеленчуци. За тежки почви имам мотоблок Нева ;)
kr1100 - майстор
пет мар 08, 2024 4:56 pmushuaya написа:
....Около 1 декар двор, обработвана почва. Идеята е да се ползва за фрезоване на лозе и овошки, зеленчуци. За тежки почви имам мотоблок Нева ;)
В такъв случай този ,който има наблизо сервиз до населеното място. Щом имаш мотоблок - значи няма после да надграждаш фрезата с плуг ,браздир, тежести и т.н.

Около овошки направи чаши за събиране на вода , зимата ако има сняг. Ако лозето е на редове помисли за мулч тип зебло /пропуска водата , не дава да расте трева , горе долу задържа влага, а и не се мъчиш да фрезоваш.
ushuaya - специалист
пет мар 08, 2024 6:49 pmkr1100 написа:
В такъв случай този ,който има наблизо сервиз до населеното място. Щом имаш мотоблок - значи няма после да надграждаш фрезата с плуг ,браздир, тежести и т.н.
За Honda има доста сервизи, но за Pubert не мога да намеря данни. Излиза ми, че вносител им е Агросистем Монтана. Оказва се, че Pubert за пръв път изнасят в България още през 1987 година, пък не са популярна марка тук. От друга страна завода на Pubert май произвежда и фрезите Honda.
bigdragon - майстор
Pubert - Френска марка (бранд)
Сега имат завод/и и в Китай.
Моята фреза Хускварна също е брандиран Pubert.
Същата като тази във въпроса на питащия.
Доволен съм.

Изображение


Тука е с друг вид фрези (ротоватор), мое производство:
ushuaya - специалист
съб мар 09, 2024 11:18 ambigdragon написа:
Pubert - Френска марка (бранд)
Сега имат завод/и и в Китай.
Моята фреза Хускварна също е брандиран Pubert.
Същата като тази във въпроса на питащия.
Да, май и Хускварна правят. Би трябвало и частите да са еднакви с Pubert...

Тема "Избор на мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: