Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pitankata00 - специалист
Турбина се намери. Благодарности на novgradski.
шоп - майстор
pitankata00 написа:
Той човека също не е прост. Налягането което му трябва (не дебит) Вида 1 2 3 4 не му вършат работа.Работа му вършат помпи за 800-900 лева. Или в случая Вида 5. Той както казах не е прост човек. Питал е, ходил в по магазини. Сметнал е че за 32 години тая помпа е работила безотказно и явно ще работи още толкова.
Жив и здрав да е и да ползва помпата поне още 2х32 години :supz:

Обаче не е прав, че помпата, която ще му върши работа струва 800-900лв
Щом му трябва налягане ( макар, че вида 5 повече от 2,7 бара не и дават в характеристиките)
http://vipom.ru/bg/search_pump2900.shtml?q1=875

помпа за 137 лв ще заспи и ще има по-голям напор, няма да тежи 26 килограма, а 1/4 от това тегло, ще харчи 1/2 по малко от 1,1 киловата :) Най-вече с безпроблемно уплътнение и месингово работно колело.
http://pompiwilo.com/%D0%9F%D0%BE%D0%BC ... HiPeri-1-4

Със здраве :supz:

Прикачен файл

HiPeri-grafik-700x700.jpg
HiPeri-grafik-700x700.jpg (51.6 KиБ) Видяна 1271 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Първоначално мислех да не се включвам, после стана tъй, че писах най-много и сега тези обвинения, т.е. тези камъни ги чувствам в моята градина, затова ще пиша и този пост. Питанката, моля да ми цитираш поста в който съм те обидил и съм казал, че си прост! Това ти го казваш. Аз съм опитал да помогна с моя опит. Не знам какви "италиански" ментета си имал, но моята е на 18 години, веднъж и е правен основен ремонт, защото много пясък и кал е изхвърлила. Сега служи вярно като част от хидрофорна система на кооперация. От тази марка съм монтирал много и всички са много доволни. Повечето работят при много лоши условия - пуснати в кладенеца. Вносителят няма нищо против това, дори каква да не се притесняваме от това. Докато при други марки отпада гаранцията, ако помпата стои в кладенеца. По-долу давам линкове за да се сравнят характеристиките - дебитът е един и същ, напорът при Вида 5 е 27м, при Педроло е 47м, почти двойно. Разходът при Педроло е 600Вт, при Вида5 е 1100Вт, т.е. ефективността на Видата е 4 пъти по-ниска, все от някъде капе, все иска лоени набивки. Кое да им сравняваме? Съжалявам, ако съм бил грешно разбран. Ето ги двете помпи:
Вида 5
Pedrolo
pitankata00 - специалист
до LazarGanev

Мисля че ме разбра какво искам да кажа в поста. И тебе те разбрах. Самия ти отговор след това показва че не си много ама карай. Нали си "велик майстор". Другото е излишно. Леко ще изместя темата. Защото в случая излиза, че българските двигатели и по точно помпи са лоши. Не, не са. Те са дали своето. Разликата в производството и разработката е 40 години спрямо макаронаджийските. Къде бяха тогава италианците ?! А да, купуваха "Koncar", разглобяваха ги и копираха. Макаронаджии. Има хубави български помпи, които сега се произвеждат на много добри цени да не говоря за сигурност. В пъти по-добри от макаронаджийските, на които ако им свалиш перката ще изпушат за 2 дена. Имам български двигател произведен в ЕЛПРОМ ЗЕМ - СОФИЯ - 30 години работил на фуражомелка без перка. Така го купил дядо ми на по ниска цена - в магазина загубили перката и капака на перката.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ей това се казва патриот! Жив и здрав да си и да си ползваш Видата без проблеми още 2х32, както ти пожелаха вече!
pitankata00 - специалист
LazarGanev написа:
Ей това се казва патриот! Жив и здрав да си и да си ползваш Видата без проблеми още 2х32, както ти пожелаха вече!
Вари го печи го, все на гайда мирише.
hidrazin - майстор
pitankata00 написа:
.... Имам български двигател произведен в ЕЛПРОМ ЗЕМ - СОФИЯ - 30 години работил на фуражомелка без перка. Така го купил дядо ми на по ниска цена - в магазина загубили перката и капака на перката.
Да ти е жив и здрав и още 300 години да си го ползваш (доде додат извънземните зелени човечета да откраднат технологията...) :-D
:partyman:
pitankata00 - специалист
hidrazin написа:
pitankata00 написа:
.... Имам български двигател произведен в ЕЛПРОМ ЗЕМ - СОФИЯ - 30 години работил на фуражомелка без перка. Така го купил дядо ми на по ниска цена - в магазина загубили перката и капака на перката.
Да ти е жив и здрав и още 300 години да си го ползваш (доде додат извънземните зелени човечета да откраднат технологията...) :-D
:partyman:
Класика. Друго исках да кажа, ама както казах едни и същи духови инструменти ако не се обадят нИ мой.

Тема "Търся турбина за помпа Вида 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: