Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,

Имам сондаж Ф110 - 25 метра с воден стълб 18 м. Използвам инжекторен хирдофор като инжектора и смукателя са пуснати на 20 метра дълбочина.
При работа на помпата към 2 часа с дебит ~ 2,7 м3/ час / засякох го - пълни кофа 15 л за 20 сек. / нивото на водата слиза 3 метра и след 1 час отново е възстановило нивото от 18 м .
Въпроса ми е дали ще се повиши дебит/ налягане на помпата/да и се увеличи ефективността/ ако вдигна смукателя с 10-на метра.
шоп - майстор
Не.

Енергията, която влагаш за да изкачиш дадено количество вода зависи единствено от разтоянието между водното огледало и остта на помпата ( или изхода на нагнетателното отверствие, ако има освен смукателна и нагнетателна височина)
шоп написа:
Не.

...
Шопе, мисля че грешиш.
То и аз съм го учил от твоя учебник, та навярно не си го разбрал, но може пък и аз да не съм.
Представям нещата простичко:
Ако ме закачат, на задника, да тегля 100 кила и мога да са справя с още 100, които да бутам, то ако откача задните 100, предника ми ши са спрай с 200.
Демек, колегата иска да намали смукателната дълбочина, на помпата ще и олекне и ще направи по голяма нагнетателна височина. Сумата от двете остава абсолютно същата, както и ти си загатнал.
Gadnyara - специалист
Няма значение къде е смукателя, важно е нивото на водата. @шоп е прав. :wink:
Gadnyara написа:
Няма значение къде е смукателя, важно е нивото на водата. @шоп е прав. :wink:
Хахаааа, гаден си, ма съм длъжен да призная, че и двамата сте прави.
шоп - майстор
:partyman:

да си представим, че се намираме в лодка насред Тихия океан. Под нас е Мариянската падина. Ако имаме една сламка дълга 1 метър и една 11000 метра и с двете можем да засмучем с уста :-D

И усилието на засмукване ще е почти еднакво/ единствено хидравличните загуби от триенето на молекулите на водата в сламката/

Е, може би някоя мацка с опит в смученето ще е по-ефективна :roll:
шоп написа:
:partyman:

да си представим, че се намираме в лодка насред Тихия океан. Под нас е Мариянската падина. Ако имаме една сламка дълга 1 метър и една 11000 метра и с двете можем да засмучем с уста :-D

И усилието на засмукване ще е почти еднакво/ единствено хидравличните загуби от триенето на молекулите на водата в сламката/

Е, може би някоя мацка с опит в смученето ще е по-ефективна :roll:
Шопе, твоя пример по ми аресва.

Тема "Корекция на дълбочина на смукател ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: