Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gamencerista - специалист
Здравейте ситуацията е следната : съседа имаше люляково дръвче на по-малко от метър разстояние до разделящата ни телена ограда. Миналата пролет отрязаха дръвчето. Тази година обаче има адски много разклонения, които се показаха от моята страна и някои от корените са с дебелина колкото показалец.

Аз искам да започна ограда между двата имота и озеленяване от моята страна. Какъв е най-добрия вариант да се преборя с излизанета на люляковите разклонения от моята страна.
lpoik - специалист
Копане близо до оградата на дълбоко да се извадят всички корени,друго спасение няма. :partyman:
gamencerista - специалист
Аз мога да изкопая от моята страна, но реално "гнездото" си е някъде при него. Интересно обаче от неговата страна има много малко израстаци, докато при мен са поне петорно повече.
Svetoslavoff1 - майстор
Ако пробваш с хербицид да напръскаш издънките... Щом съседът ти е отрязъл дръвчето, предполагам няма да има проблем да напръскаш и издънките при него. Но си е упорит "плевел" и не знам с еднократно третиране дали ще се оправи.
lpoik - специалист
gamencerista написа:
Аз мога да изкопая от моята страна, но реално "гнездото" си е някъде при него. Интересно обаче от неговата страна има много малко израстаци, докато при мен са поне петорно повече.
Може и с морска сол ,наръсваш обилно и поливаш. :partyman:
Djack - специалист
Аз също имах проблем с отрязани дървета и избили в последствие издънки (стотици)! Проблема го реших в рамките на месец с помоща на винтоверт и спринцовка с хербицид (концентрат)! Намирам най-дебелите корени или стъблото, дупча с винтоверта с 8мм. бургия, слагам със спринцовката препарата и затапвам дупката с кал! По 4-5 дупки на дърво са достатъчни! Дупча по диагонал, за да засегна възможно най-много годишни пръстени и от там проводяща тъкан! Метода е безпогрешен! Най-добре работи есенно време, ама и пролетта нямах пропуск! В моя случай, ставаше въпрос за 20-30 годишни дървета с дебелина на ствола към 35-40 см.! В момента с фрезата вече, вадя загнили корени! :partyman:
gamencerista - специалист
Аз от моята страна мога да третирам, наблизо имам само асма, но тя е на около 1.50м от мястото на люляка. От него страна обаче има много цветя и храсталаци които ако ги съсипа пак ще стигнем до скандали :axe:
vlax - майстор
Djack написа:
В момента с фрезата вече, вадя загнили корени! :partyman:
Това колко години след третирането ?
Djack - специалист
vlax написа:
Djack написа:
В момента с фрезата вече, вадя загнили корени! :partyman:
Това колко години след третирането ?
Година и половина!

Тема "Проблем с корени на люляк" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: