Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
шоп - майстор
Чираче, един жокер от мен!

Винаги енергията и съответно ампеража при ел. помпа с притворено нагнетателно отверствие ще е по-малък в сравнение с енергията да се изпомпа, респективно да се пренесе единица тегло на височина Н
Разбира се на всяка помпа се търси точката на максимално КПД в диаграмата дебит-напор.

И последно, колеги, в никоя помпа изпомпваща флуид в течна форма няма свиване на обем.
Това се случва само при помпи компресиращи газове :!:
Последна промяна от шоп на нед май 20, 2018 7:34 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
бъркаш, Чираче. Винаги ги пускаме с затворен нагнетателен кран и след това ги натоварваме постепенно като го отваряме плавно :)
LazarGanev - "Велик майстор"
шоп написа:
И последно, колеги, в никоя помпа изпомпваща флуид в течна форма няма свиване на обем.
Ако това е в моята градина - да, иаз това казвам. На една обемна помпа ако започнеш да притваряш кран на изхода, тя почва да се товари и да компенсира с по-висиока скорост на флуида на изхода. Колкото повече се притваря крана, толкова повече се товари, докато накрая гръмне :)
Чираче написа:
. Вследствие на вътрешното триене се затруднява в някаква степен двигателя, а от там и тока.
С какво това "вътрешно триене" в охлюва е по-различно от "външното триене" в тръбите? Единствено при затваряне на крана задълго време може да има проблеми, тъй като от триенето се нагрява помпата, а тя се охлажда от потока. Като спрем потока, спираме и охлаждането на помпата. И най-малкия дебит е достатъчен за да се охлажда. Ама то какво стана - обясняваме на програмиста, пък то инженера не иска да схване :-D
Чираче написа:
:lol:
Бе смешно тий на тебе, ма я си представи- трябва да метнеш 100 единички на 3 метра височина, а вместо това държиш по една в ръка и само им сменяш ръцете или си сменяш тухлите от ръка в ръка 50 пъти.
Кога ще се умориш повече Чираче?
Те тва прави периферната помпа при затворен кран. Само дето загрява, та отваряме байпаса към цистерната на пожарната и после може да се къпем спокойно.
zz_stefanov - майстор
Хе, преди две седмици една кака ми се караше, че така и изключва помпата (точно такава само че с надпис "премиум")
сякаш аз съм я избирал и монтирал. Беше на фонтан в едно заведение.
Между другото тая защита надали е с голяма кратност и сигурно ще сдаде скоро богу дух.

Тема "Проблем с водна помпа Daewoo DAEQB60" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: