Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
r00t3r - помощник
Здравейте , искам да попитам преди няколко седмици закупих градинска центробежна помпа Daewoo DAEQB60 и я монтирах помпата вади вода добре ,но на 15 20 минути изключва стой така малко и пак се включва от какво може да е ? Като цяло покрива всички изисквания вади вода от кладенец вади хубава струя бих казал дори силна струя някакви идеи имате ли ? Помпата имаше едно късичко кабелче когато дойде нямаше щепсел вързах и кабел за малкото по дълъг и отпред щепсел кабела и връзката не загряват работи ,но прави този проблем :)
шоп - майстор
r00t3r написа:
но на 15 20 минути изключва стой така малко и пак се включва от какво може да е ?
А как си вързал помпата? Има ли контролно табло? Има ли термична защита или защита по максимален ток? Или защита от работа на сухо?

Ако няма нито едно от тези неща имаш проблем и трябва да се обърнеш към продавача за гаранционно обслужване.

:? :?
А това след малко какво означава, колко малко и сама ли се включва :?
r00t3r - помощник
шоп написа:
r00t3r написа:
но на 15 20 минути изключва стой така малко и пак се включва от какво може да е ?
А как си вързал помпата? Има ли контролно табло? Има ли термична защита или защита по максимален ток? Или защита от работа на сухо?

Ако няма нито едно от тези неща имаш проблем и трябва да се обърнеш към продавача за гаранционно обслужване.

:? :?
А това след малко какво означава, колко малко и сама ли се включва :?
Ами малко тоест работи 15 20 минути изключва и след 2 3 минути се пуска пак , няма нищо помпата дойде свъзрана имаше само едно кабелче късо около 30 сантиметра троен кабел без щепсел които аз удължих и му сложих щепсел и така я пуснах и още от самото пускане си беше така забелязахме я след 2 дена :) Не знам на какво се дължи това изключване а вади прекрасна вода бих казал :?

П.С Помпата има защита IP44
Последна промяна от r00t3r на нед май 20, 2018 3:59 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Колега, нямам никаква идея. Досега такъв проблем не съм срещал. Няма логика сама да изключва и още повече след 2-3 мин сама да се включи отново сама.

Нека колегите с опит в ел. техниката да кажат дали е някаква вградена защита?
r00t3r - помощник
шоп написа:
Колега, нямам никаква идея. Досега такъв проблем не съм срещал. Няма логика сама да изключва и още повече след 2-3 мин сама да се включи отново сама.

Нека колегите с опит в ел. техниката да кажат дали е някаква вградена защита?
И аз това се чудя много странен проблем и не знам от къде може да идва иначе има някаква защита IP44 а вътре като цяло махнах капачето да видя е свързана от производителя има и някакъв кондензатор и вече на долу си е електро моторчето и идея си нямам някои запознат ако може да помогне много ще се радвам първо мислех да не е слаба ама пък вади много добра вода и изобщо не малее ,но това изключване от къде и идва ,че и сама си се пуска примерно не я пипам оставям я както изключена нали тя си е свързана към тока и почива си 2 3 минути и пак тръгва и така ....... иначе има защита IP44 каквото и да значи това :)
шоп - майстор
r00t3r написа:
иначе има защита IP44 каквото и да значи това :)
Това е общо взето нисък клас защита от твърди тела до 1мм и защита от напръскване с вода във всички посоки.
r00t3r - помощник
шоп написа:
r00t3r написа:
иначе има защита IP44 каквото и да значи това :)
Това е общо взето нисък клас защита от твърди тела до 1мм и защита от напръскване с вода във всички посоки.
Тоест вероятно не е от това :)
ESPACE - майстор
Вероятно сработва вградена термична защита. Загрява ли корпуса при работа?
r00t3r - помощник
ESPACE написа:
Вероятно сработва вградена термична защита. Загрява ли корпуса при работа?
Ами топъл е долу където е мотора отгоре е студена и при вентилатора ,но на черното тоест където е мотора е топло :)
hidrazin - майстор
За толкоз пари, толкова. Ти за 50 кинта искаш и да работи ли???
Помпата е периферна - най-неподходящия избор за кладенец, сондаж.
На всичкото отгоре са с най-ниско КПД, най-шумни и ако са с чугунен корпус зимата като са без вода блокират.
Трябва да работят само с много чиста вода без никакви песъчинки.
Твоята вероятно прегрява.
Ако е гаранционна я връщай.
:partyman:

Тема "Проблем с водна помпа Daewoo DAEQB60" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: