Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
manobg - специалист
Здравейте, имам жив плет висок около 180см от лигуструм. До сега го кастря с електрически храсторез Florabest, който е доста удобен с дълъг нож и въртяща дръжка. За съжаление плета стана много дебел и искам да го стесня малко. Проблема идва от там, че моя храсторез не умее да се справя с дебелите му клони и съм се навил да купувам бензинов. Работата е там, че го ползвам 5-6 пъти годишно и затова не искам да давам много пари, а плета е с обща дължина около 15-20 метра.

Искам да попитам тук дали някой е запознат с марките Hecht и Scheppach ? Аз на Scheppach имам 2 инструмента и качи речи нямам проблеми с тях, но за другата марка нищо не знам. Набелязал съм 2 храстореза на тези 2 марки на сносна цена около 250лв и се чудя кой е по-истински. Ако има запознати нека споделят мнения.

Благодаря предварително.
шоп - майстор
Привет, не знам до колко ще съм ти полезен, но да споделя аз как решавам тези проблеми.
Имам над 70 метра лигиструм и го кастря с ел. храсторез с цена под 100 лв.

Миналата година една част от плета стигна почти 3 метра и ширина 1,5м. Реших кардинално проблема. Есента с една стабилна овощарска ножица изрезах плета до височина 1м. Имаше стебла дебели 2-3 см. Тази година всичко е перфектно, плета е висок вече 1,70 и пак си го кастря с евтиния ел. храсторез. Плета изглежда по-добре, защото много се сгъсти и избиха нови филизи.

Та в този ред на мисли, си мисля, че няма нужда от закупуването на съмнително по-мощен храсторез.

Има и междинен вариант: с ръчна лозарска ножица да орежеш само дебелите стебла, а финосването да го направиш с храстореза.
Поздрави!
manobg - специалист
Честно да си кажа и на мен ми мина през ума този вариант с есенното подкастряне с някаква ножица. Хем да му намаля дебелината, хем и височината. Ще помисля и по този въпрос, но на мен ми се щеше да се освободя и от кабела защото плета е на имотната граница и комшията не иска да го реже от неговата страна та ми се налага да прескачам оградата и да стрижа от неговата част. С кабела ми е малко трудно това действие.

Тема "Подстригване на жив плет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: