Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
Слагам на гроздовете които оставям за ядене.Имах проблем с косовете преди 5 год. от тогава няма.Осите идват по късно след като съм обрал лозето,налял виното,заредил джибрите за ракия.Така че мрежа само на това което ще се яде.
Затова и не планирам да покривам цялото лозе с мрежа - засега.
plamen6703 - майстор
Точно сега не се полива лозе, защото може да се получи изресяване , но към средата на месеца като почнат да се оформят чепките, който има време и му занимава може полива, а може и да не полива :)
nikel - специалист
Лозето не го поливам/въпреки че имам подземно пуснати тръби до лозето/надявам се на валежите.Тя майката природа си знае работата.Току що приключи поредната гръмотевична буря - хубав дъжд падна.
kr1100 - майстор
нед юни 03, 2018 10:31 amhidrazin написа:
40 стинки метъра
скъпа е.
Има на метър ситна като търсещия. 30 ст./м. Оранжева на цвят. Използвам я от 2012г / преди беше бяла на цвят.
нанизваш на чепката и режеш отдолу на размер. Осите не нападат с мрежа , а и косовете не налитат. Посоледното грозде в мрежа го бера 2 седмици преди Коледа /черно/.
От магазинчето откъдето я купувам зарежда около средата на август . Всяка година купувам ,че бялата взе да дава фира - като се опитваш да я нанижеш на чепката се цепи и не става за пазене.
Не можах да измъкна инфо откъде я зареждат мрежата.
П.П. Качвам пак снимките от 2015г

Прикачен файл

2015-09-07 17.10.40.jpg
Последна промяна от kr1100 на вт юни 05, 2018 10:57 am, променено общо 1 път.
КИМИ - специалист
нед юни 03, 2018 2:23 pmvlax написа:
и се чудя да ли да не го прореждам,да откъсна част от гроздовете,че ще исъхнат асмите догодина. [/img]
Нищо му няма, ако е натоварено- развива си по-добре кореновата система и ако август има продължителна суша- поливки. Напролет март месец торене с амониева селитра и смесен тор и всичко е наред. :-D
vlax - майстор
nikel , kr1100 купихте ли мрежа,откъде и на какви пари?
Кога слагате мрежата,че някои сортове почнаха да прошарват ? :partyman:
gnt69 - майстор
И аз купих мрежа, ама не съм слагал още. Води се мрежа за гаци. ЕТО. Моята я купих от едно село от железарията. Ако не се разтяга много ще стане.
vlax - майстор
вт юли 17, 2018 8:02 amgnt69 написа:
И аз купих мрежа, ама не съм слагал още. Води се мрежа за гаци. ЕТО. Моята я купих от едно село от железарията. Ако не се разтяга много ще стане.
Провери отворите ,ако са по-големи от 2,5мм/2,5 мм няма да е ефективна против оси.Някои даже си шият чорапчета от стари тюлени пердета. :-D
gnt69 - майстор
Ще видя, това не го знаех. Аз си наврях ръката вътре и я гледам че пружинира, демек може да обхване грозда ако не се разпъва много мрежата. Ама ще чакаме специалистите които са го правили упражнението да кажат.
Ако не стане отивам на есен да бруля орехи да пълня гаците с тях. :partyman:

Тема "Мрежа против оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: