Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
Търся такава мрежа на метър,а досега намирам само нарязана.
Моля, за помощ.

Прикачен файл

мрежа.jpg
мрежа.jpg (9.44 KиБ) Видяна 2225 пъти
torbalan - Дървен философ
Така увито смяташ ли, че ще пречи по някакъв начин на осите?
vlax - майстор
Тази година съм решил и аз ще купувам такава, ама не съм търсил още. Не е ли рано? :-D
nikel - специалист
Върши много хубава работа,но нарязаната не стига за по големите гроздове. Миналата година ядох грозде до много късна есен.В дамски чорапи мухлясва.
По добре по рано да я осигуря, защото миналата година по време на гроздобера почти навсякъде пишеше -изчерпана.

Благодаря на Хидразин.
gnt69 - майстор
нед юни 03, 2018 12:59 pmnikel написа:
Върши много хубава работа,но нарязаната не стига за по големите гроздове. Миналата година ядох грозде до много късна есен.В дамски чорапи мухлясва.
По добре по рано да я осигуря, защото миналата година по време на гроздобера почти навсякъде пишеше -изчерпана.

Благодаря на Хидразин.
На всички чепки ли слагаш, или само на избрани няколко. То ако се слага на всичко бая метри мрежа и време свободно ще трябва.
vlax - майстор
нед юни 03, 2018 1:58 pmgnt69 написа:
На всички чепки ли слагаш, или само на избрани няколко. То ако се слага на всичко бая метри мрежа и време свободно ще трябва.
Предполагам на всички,абе да не се обаждам вместо него. :axe:
Миналата година сложих на вилата старата мрежа против градушка на асмите /4-5 асми и20-30 грозда общо взето на око/за да пазя граздето от оси и стършели/дето викат ,че не ядат грозде/.Никакъв проблем до брането.Един слънчев ден ,според старите хора ,решавам да бера гроздето-не е много за 15 минути и съм готов.Да ама не.Свалям мрежата и на 5 тата минута се появяват осите и после стършелите.Осите не ги броя,ама стършелите са си проблем,ако те ожили не се знае,знае ли се.Да ви кажа такова скоростно бране на грозде не съм правил до сега ,има няма 5 минути,ша ма изедат барабар с гроздето.Та тази година мисля да ги надхитря и да слагам мрежи на всеки грозд като изоглавен,тази година има много народило грозде и се чудя да ли да не го прореждам,да откъсна част от гроздовете,че ще исъхнат асмите догодина. :prost:
ПП Вчера обрах черешата окончателно и махнах мрежата,косовете за втора година не можаха да я опитат. :butthead:

Изображение
gnt69 - майстор
нед юни 03, 2018 2:23 pmvlax написа:
Да ама не.Свалям мрежата и на 5 тата минута се появяват осите и после стършелите.Осите не ги броя,ама стършелите са си проблем,ако те ожили не се знае,знае ли се.Да ви кажа такова скоростно бране на грозде не съм правил до сега ,има няма 5 минути,ша ма изедат барабар с гроздето.Та тази година мисля да ги надхитря и да слагам мрежи на всеки грозд като изоглавен,тази година има много народило грозде и се чудя да ли да не го прореждам,да откъсна част от гроздовете,че ще исъхнат асмите догодина. :prost:
ПП Вчера обрах черешата окончателно и махнах мрежата,косовете за втора година не можаха да я опитат. :butthead:
Аз в къщи проблема с косетата съм го решил с три котака. А осите като вземе да зрее почвам да го пръскам с актара. Веднъж на 2 седмици с карантина 3 дни. Бера всяка година 400-500 килограма за вино и 100-200 за ядене. Ако трябва да слагам на всичко бая мрежа и време ще трябва. А за асмите поливане му е майката. Окопаваш около стеблото, правиш голяма ямка и поливаш по 80-100 литра на корен на веднъж. Асмата не се полива малко защото и закърняват дълбоките корени и се развиват само плитките и става чувствителна към водата. :partyman:
vlax - майстор
нед юни 03, 2018 2:55 pmgnt69 написа:
А за асмите поливане му е майката. Окопаваш около стеблото, правиш голяма ямка и поливаш по 80-100 литра на корен на веднъж. Асмата не се полива малко защото и закърняват дълбоките корени и се развиват само плитките и става чувствителна към водата. :partyman:
Чакай малко,че ти ми обърна представата за асми окончателно.:oO:
нед юни 03, 2018 2:55 pmgnt69 написа:
...поливаш по 80-100 литра на корен на веднъж.
през интервал/дни ? :rollsmile:
gnt69 - майстор
нед юни 03, 2018 3:38 pmvlax написа:
през интервал/дни ? :rollsmile:
Ами сега е момента, когато се оформят чепките. И още веднъж след месец когато се наливат гроздовете. Ама всичко е индивидуално. Ако е сухо времето и няма валежи може и още веднъж дваж. Ако пък има валежи може и да не се полива. Не се полива когато започне да зрее щото се напукват гроздовете.
Аз обикновено им правя по една поливка на сезон когато започнат да се наливат, ма се е случвало някоя година и да не поливам. Те асмите не са капризни каквото и да ги правиш все ще дадат. :partyman:

Тема "Мрежа против оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: