Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Делян - специалист
Нещо не ви схванах спора, затова да се върна на темата...

В Практикур гледах мрежа за птици 2*10 м, но с отвор на окото 10*10 мм. Това нещо май оси няма да спре, а?! С чорапчета не ми се занимава, че като гледам някои гроздове как са се увили около леторастите и теловете, не знам как ще ги надявам.
vlax - майстор
вт юли 17, 2018 10:41 pmДелян написа:
Нещо не ви схванах спора, затова да се върна на темата...

В Практикур гледах мрежа за птици 2*10 м, но с отвор на окото 10*10 мм. Това нещо май оси няма да спре, а?! С чорапчета не ми се занимава, че като гледам някои гроздове как са се увили около леторастите и теловете, не знам как ще ги надявам.
Ако това ти помогне да кажа ,че миналата година покрих асмите/защото са малко/ с мрежата против градушка и оси нямаши,всичко спасено,но
нед юни 03, 2018 2:23 pmvlax написа:
Миналата година сложих на вилата старата мрежа против градушка на асмите /4-5 асми и20-30 грозда общо взето на око/за да пазя граздето от оси и стършели/дето викат ,че не ядат грозде/.Никакъв проблем до брането.Един слънчев ден ,според старите хора ,решавам да бера гроздето-не е много за 15 минути и съм готов.Да ама не.Свалям мрежата и на 5 тата минута се появяват осите и после стършелите.Осите не ги броя,ама стършелите са си проблем,ако те ожили не се знае,знае ли се.Да ви кажа такова скоростно бране на грозде не съм правил до сега ,има няма 5 минути,ша ма изедат барабар с гроздето.Та тази година мисля да ги надхитря и да слагам мрежи на всеки грозд като изоглавен,тази година има много народило грозде и се чудя да ли да не го прореждам,да откъсна част от гроздовете,че ще исъхнат асмите догодина. :prost:
ПП Вчера обрах черешата окончателно и махнах мрежата,косовете за втора година не можаха да я опитат. :butthead:

Изображение
gnt69 - майстор
Явно съм си купил гаци, ама поне ще си имам да пълня. С какво ще ги пълня не знам щото картофи не сея, имам си сляпо куче.
Утре ще отида до един склад пише че продават баш такива мрежи за грозде и плодове. :partyman:
nikel - специалист
Това което започва с "С няколко страници" е статията която ми прати един професор от Садово.Съветите и 50 декара са негови.
kr1100 - майстор
вт юли 17, 2018 4:10 pmpreslav написа:
Миналата година пръсках с нещо против оси, тази година пак ще пръскам, мрежички на 150 грозда няма да слагам, нямам това време да се занимавам с откровени глупости.
2012/13 година пръсках с Конфидор и Уорант редувайки. Първата година 7-8 дни не налитаха осите, но на втората година привикнаха и на 3-4 ден нялтяваха, на следващата година само 1-2 дни след пръскане и започнах да накачам мрежичките.

За ябълки не съм пробвал , но трябва да станат мрежичките - но ми са високи дърветата и не ми се катери.
Снимката с крушата - имам 4 нискостеблени круши, на които спокойно от земята се накачат мрежичките и със стълбичка по върховете.
П.П> Първо налитат косовете надупчват всичко. Дори и попска / зимна круша се надупчва за проба.
По надупченото грозде налитат осите.
Слагайте бутилки със захарен сироп-още са малко осите, но наесен ще са над 20 пъти поне повече

@Делян поиграй си да оправиш гроздовете докато са зелени /увито в теловете и т.н./ да си висят спокойно.Като започне да зрее ще стане трудно оправянето /ронене на зърна, откъсване на чепки/, а и за бране ще е трудно.
gnt69 - майстор
Ходих днес до склада и взех 20 метра мрежа за чесън по 30 стинки. Остана да се сложи на чепките. :partyman:
kr1100 - майстор
ср юли 18, 2018 3:38 pmgnt69 написа:
Ходих днес до склада и взех 20 метра мрежа за чесън по 30 стинки. Остана да се сложи на чепките. :partyman:
Като съвет не икономисвай да я режеш на къси парчета. тази година гроздвоет може да са по- малки , но догодина по-големи - остави си резерв
Тази , която я накълцах на къси парчета едно време сега я кича по крушите.
П.П. не знам колко грозде асми имаш, но с 20 м си заникъде. :-D
Делян - специалист
ср юли 18, 2018 2:11 pmkr1100 написа:


@Делян поиграй си да оправиш гроздовете докато са зелени /увито в теловете и т.н./ да си висят спокойно.Като започне да зрее ще стане трудно оправянето /ронене на зърна, откъсване на чепки/, а и за бране ще е трудно.
Ами всяка година ги изтървам и след това като бера псувам, но то какво първо да правя, като отида там?!

И с тая моя редовна смяна от 8 до 8 все не ми остава време да отида до магазина, дето ми каза. Затова купих тази от Практикер и утре ще я слагам първо на десертното грозде, пък ще видим какво ще стане.
mgbagera - специалист
За осите чичо ми слага капани.Шишета от по 500мл. ги пълни с 3 пръста разтвор от вода и захар. Закачва по няколко шишета и чака. Като се препълнят от оси ги изсипва и на ново.
nikel - специалист
ср юли 18, 2018 3:38 pmgnt69 написа:
Ходих днес до склада и взех 20 метра мрежа за чесън по 30 стинки. Остана да се сложи на чепките. :partyman:
Защо ходите по разни складове?Хидрозин, Ви даде адреса,поръчайте по интернет.

Тема "Мрежа против оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: