Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
нед юли 07, 2019 9:01 amzz_stefanov написа:
Взех такава мрежа срещу оси. Имам едно ранно, дето ми изядоха мострата миналата година. Сега вече е оформило гроздовете и е налято наполовина. Рано ли е да се слага мрежичката, ще пречили на развитието или да нахлузвам наред.
Нахлузвай,не пречи на развитието,че една сутрин да не завариш само чепката без зърната.
:partyman:
kr1100 - майстор
нед юли 07, 2019 3:41 pmvlax написа:
нед юли 07, 2019 9:01 amzz_stefanov написа:
Взех такава мрежа срещу оси. Сега вече е оформило гроздовете и е налято наполовина. Рано ли е да се слага мрежичката, ще пречили на развитието или да нахлузвам наред.
Нахлузвай,не пречи на развитието,че една сутрин да не завариш само чепката без зърната.
Слагай не пречи нищо. Аз дори и на крушите слагам,че няма оправия и от косовете
Мрежата я има на метър в агроаптеката с/у ВиК.
А за осите - капани бутилки с отрязано гърло в конусната част и обърната обратно - малко бъркоч бира, захар /понеже няма още круши - есенция за ракия круша. Осте полудяват на мирис на круша.
Капаните са за многократна употреба - сега си висят и чакат да налея бъркоча и вътре става гъмжило от оси.
1 утрепана оса сега = на минус поне 200 нови оси.

Прикачен файл

IMG_20190708_173136372_HDR.jpg
Последна промяна от kr1100 на вт юли 09, 2019 11:37 am, променено общо 2 пъти.
zz_stefanov - майстор
Взех 2х50 бр. нарязани на 30см. за 7,50 пакета. На пазара имаше само на едно място на метър, но недостатъчно количество. Било рано още да доставят. Започнах да ги монтирам :)

Тема "Мрежа против оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: