Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
вт юли 17, 2018 6:57 amvlax написа:
nikel , kr1100 купихте ли мрежа,откъде и на какви пари?
Кога слагате мрежата,че някои сортове почнаха да прошарват ? :partyman:
Купих 100 метра от търговеца посочен от Хидразин - 40 ст.метъра.
Имам 50 бр.нарязани на 30 см. и ги ползвам вече 2 год.Тези 100 м. ще изкарат бая години.
kr1100 - майстор
вт юли 17, 2018 3:06 pmnikel написа:
вт юли 17, 2018 6:57 amvlax написа:
nikel , kr1100 купихте ли мрежа,откъде и на какви пари?
Кога слагате мрежата,че някои сортове почнаха да прошарват ? :partyman:
Mрежата я купувам от 2012-3г от едно и също място на руло / не е нарязана.. Не успях да изкопча откъде я получават или внасят.Цената няма промяна във времето 30 ст лин м. От 3или4 г е оранжев на цвят ,преди беше бяла ина 2 рата година започваше да се зепи при нанизване.
На някого бях давал GSM номер , но не помня кой беше .
И при мен има започнало да се прошарва, но не съм слагал мрежа. Закачил съм по няколко шишет с захарен сироп и бира под асмите. Все още осите са малко.
preslav - майстор
Очевидно темата е за напреднали, а не за начинащи градинари - къде сме ний, къде са те! Миналата година пръсках с нещо против оси, тази година пак ще пръскам, мрежички на 150 грозда няма да слагам, нямам това време да се занимавам с откровени глупости. Едно обаче не ми стана ясно, от цялата тая никелирана фукня какво се изяжда за една година и от колко човека? Имам такъв един комшия, двама души на пределна възраст, 16 бройлера, 3 декара лозе, 1 тон краставици, още толкова домати и всичко останало по същата схема - абе хора, вие секс не правите ли, само ядете ли?
vlax - майстор
нед юни 03, 2018 8:38 pmkr1100 написа:
.....а и косовете не налитат.
П.П. Качвам пак снимките от 2015г
Изображение
Колега,мрежата ползвал ли си я за ябълки,че косовете почнаха вече да ги пробват още зелени?
Гледам ябълките на дървото,не че е невъзможно поставянето ама е по-кофти от крушите. :partyman:
vlax - майстор
preslav остави хората,всеки си знае,колкото толкова. :-D А за секса на преклонна възраст... :)
Я кажи какво да правя, 3-4 корена бамя не ми харесват,едни малки никакви,ще ги оскубя май и тях,досега съм изкубнал миналата седмица 4 корена, които бяха с увехнали листа.Трябват ми свободни дупки.На края на седмицата ще сея ряпата на местото на чубрицата, която извадих в събота.
Моите гроздове тази година са около 30-40,ако ги оставя едно зърно няма да остане.
preslav - майстор
вт юли 17, 2018 4:29 pmvlax написа:
preslav остави хората,всеки си знае,колкото толкова. :-D А за секса на преклонна възраст... :)
Я кажи какво да правя, 3-4 корена бамя не ми харесват,едни малки никакви,ще ги оскубя май и тях,досега съм изкубнал миналата седмица 4 корена, които бяха с увехнали листа.Трябват ми свободни дупки.На края на седмицата ще сея ряпата на местото на чубрицата, която извадих в събота.
Моите гроздове тази година са около 30-40,ако ги оставя едно зърно няма да остане.
Година с година не си прилича, и при мен бамята е лемава, бабата казва, че миналата година била добре щото през вечер я поливала - под поливане разбирай да понапръскаш лехата за 15 минути. За ряпата не знам, миналата година не беше добре, може да се очаква, че тази ще е добре, но по някакъв спомен малко и е рано - погледни какво пише на пакетчето със семе. Тази година съм се изоглавил да слагам главесто зеле, в същност вече е сложено. Навил съм си на пръста да направя и моркови, колкото за идеята, едната част са от семки в яйчени кори, другите са от отрязани опашки на моркови - сега киснат във вода и вече имат нови листа.
nikel - специалист
вт юли 17, 2018 4:10 pmpreslav написа:
Очевидно темата е за напреднали, а не за начинащи градинари - къде сме ний, къде са те! Миналата година пръсках с нещо против оси, тази година пак ще пръскам, мрежички на 150 грозда няма да слагам, нямам това време да се занимавам с откровени глупости. Едно обаче не ми стана ясно, от цялата тая никелирана фукня какво се изяжда за една година и от колко човека? Имам такъв един комшия, двама души на пределна възраст, 16 бройлера, 3 декара лозе, 1 тон краставици, още толкова домати и всичко останало по същата схема - абе хора, вие секс не правите ли, само ядете ли?
Започна да прекаляваш.Внимавай.Ходиш из всички теми и ръсиш мозъци.Въпрос: а имаш ли?
preslav - майстор
вт юли 17, 2018 7:28 pmnikel написа:
вт юли 17, 2018 4:10 pmpreslav написа:
Очевидно темата е за напреднали, а не за начинащи градинари - къде сме ний, къде са те! Миналата година пръсках с нещо против оси, тази година пак ще пръскам, мрежички на 150 грозда няма да слагам, нямам това време да се занимавам с откровени глупости. Едно обаче не ми стана ясно, от цялата тая никелирана фукня какво се изяжда за една година и от колко човека? Имам такъв един комшия, двама души на пределна възраст, 16 бройлера, 3 декара лозе, 1 тон краставици, още толкова домати и всичко останало по същата схема - абе хора, вие секс не правите ли, само ядете ли?
Започна да прекаляваш.Внимавай.
Да, много внимавам и се опитвам да се съобразявам с възрастта ти, но ти май започна нещо много да се правиш на велик - уважението е взаимно друже, не ми е работа да те святкам, че ти нито веднъж не показа уважение към останалите, нито веднъж не СПОДЕЛИ как постигаш грандиозните си успехи в градината, която май ще се окаже цяло поле.
Така че не ми викай на мен внимавай, а се замисли с какво си бил полезен до момента за околните, това, че други си мълчат и не те отразяват не значи, че аз ще подмина надутото ти поведение - опитах се да бъда толерантен, пожелах ти успех с пълните кофи домати, но ти не разбираш от блага дума. Респект към пенсионната ти възраст, но не ме кефиш, не виждам някаква полза от комуникацията си с теб - нека не изпадам в подробности, че все още стискам зъби когато говоря с някой по-голям от мен, но всичко е до време, точно на мен няма да ми кажеш да внимавам!!! Надявам се да съм ясен!
nikel - специалист
Попитах за мрежа-Хидразин ми каза от къде да взема.
Влах попита взех ли мрежа -отговорих му.Ти казваш че това са глупости,аз какво да си мисля сега - ти полезен ли беше за мрежата,или целия форум е за начинаещи.
Приключвам пререканията с теб.
preslav - майстор
вт юли 17, 2018 8:11 pmnikel написа:
Попитах за мрежа-Хидразин ми каза от къде да взема.
Влах попита взех ли мрежа -отговорих му.Ти казваш че това са глупости,аз какво да си мисля сега - ти полезен ли беше за мрежата,или целия форум е за начинаещи.
Приключвам пререканията с теб.
А аз драги ми те попитах как си гледаш 300-400 квадрата лозе без слугуване и ти ми отговори "Цитат:съб юни 30, 2018 1:00 pmAndri01 написа:
Аз също ползвах подобна технология преди години. Не съм го копал,пръскал,филизил...! Само участвах в брането. Е,другите работи ....ги вършеше баща ми :)
И аз бях така много години,докато опря до моя г/з. Затова сега чета умните и питам опитните хора.
Ето:

С няколко страници ще Ви запозная с опита които сме натрупали за 10 г. отглеждане на 50 дка винени лозя сортове Мерло, Каберне сувиньон и Мавруд. Ако болшинството от нещата ги знаете – Извинете ме, ако нещо не Ви е ясно питайте, но дори малка част ако са Ви полезни, аз ще бъда доволен.".
Аз също няма да влизам в пререкания с теб, но цялото ти поведение показва неуважение към останалите - чети умните, питай опитните, но на мен няма да ми викаш "внимавай", това ще го кажеш на сина си!
Язък, изложих се, нямах намерение да ти обръщам внимание, което не заслужаваш.
Между другото искам да попитам какво правиш във форума на начинаещите, нали вече си прочел умните и опитните.
С усилие на волята се спирам до тук, не желая да те нагрубявам - още веднъж респект към възрастта ти, но хелият ти идва малко в повече, а никелът се е изтрил.

Тема "Мрежа против оси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: