• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,
тази година решихме с моя мъж да си отглеждаме зеленчуци сами.Засадихме си ги с голяма любов за лична употреба,но преди една седмица забелязахме че има проблем с листата на доматите и краставичките.
Ще кача снимки за по точна представа...надявам се някой който знае да ни помогне.
Благодаря предварително.

Прикачен файл

y.jpg

Прикачен файл

t.jpg

Прикачен файл

r.jpg

Прикачен файл

e.jpg
Andri01 - майстор
Мана - доктора е: "Скор 250 ЕК". Ако е съмняваш, носиш едно листо в агроаптеката и те ще ти кажат. :)
imegogo - специалист
по доматите е мана според мен аз ги пръскам най-вече с шампион и дитан м 45 като ги редувам,а за краставиците същите препарати за мана пръскам и с инсектицид примерно децис 2.5 ЕК доза 5мл на 10л вода
iivanov - майстор
вт юни 05, 2018 12:59 pmAndri01 написа:
Мана - доктора е: "Скор 250 ЕК". Ако е съмняваш, носиш едно листо в агроаптеката и те ще ти кажат. :)
Батка , скора е с 30 дена карантина . Тия хора домати няма ли да берат , бе ?!! :? За мен най-доброто е бордолезовия разтвор . Обаче трябва да е по стриктна програма - веднъж на две седмици . След дъжд - веднага .
kr1100 - майстор
@"Батка , скора е с 30 дена карантина . Тия хора домати няма ли да берат , бе ?!!"
Едва ли ще станат червени след 30 дни.
Фунгуран,Шампион , Купроцин с / 14 дни карант. срок/
За краставиците Алиет Флаш 4 дни кар. срок /да не се смесва с медносъдържащи препарати и листни торове./
Djack - специалист
Някъде във форума имаше една таблица за съвместимост между пестициди, фунгициди и листни торове, но не мога да я намеря! Някой може ли да помогне? Какво може и какво не може да се смесва в пръскачката?
Благодаря предварително! :partyman:
nikolson - майстор
Б@тки, :-D и аз си мислех дълго време, че това е мана. Оказа се, че подобни петна се появяват и от някакви акари. Даже ми дадоха препарат за тях. И наистина свърши работа.
preslav - майстор
Има тема "Привет начинаещи градинари" - този въпрос не е обсъждан там, но решението на проблема може да се окаже полезно за други начинаещи.
Лично аз в такива случаи предпочитам да занеса 1-2 листа в агро-аптеката - агрономите за това са учили и имат поглед върху болестите, които се развиват през текущата година. За мен, това което се вижда по доматите е акари, а по краставиците мана т.е. трябва да се пръска с комбинация от препарати, а каква да е тя могат да кажат само специалистите, другото са приказки от пазара.
Успех ви желая, мисля че няма нищо трагично за момента ако се вземат мерки веднага, но веднага, а не след 5 дена.
Andri01 - майстор
Таблица за съвместимост на препаратите:

Прикачен файл

съвместимост препарати.jpg
съвместимост препарати.jpg (59.46 KиБ) Видяна 2182 пъти
imegogo - специалист
ако смятате,че е акар може да се пръска Сяра вг
  • 1
  • 2

Тема "кафеви петна по листата на доматите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: