Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, ще започна от самото начало, за да мога да Ви въведа в проблема, който възникна тези дни. Преди зимния период, оплевих градинката, върху която трябва да засея тревни смески. След като я оплевих, я прекопах с права лопата и я оставих така цяла зима. Дойде пролетта, аз един месец съм плевил площта преди да я засея и не съм оставил една тревичка да израсне. Преди да започна със засаждането, установих, че горният слой на почвата се е уплътнил, вследствие на застоялия сняг от зимния период. Наново прекопах цялата площ. Преди 3 седмици си засях градинката с тревни смески на фирма Green Field – Sport+Spiel. Спазил Изображениесъм технологията за засяване, на сайта, от който си закупих въпросните тревни смески. Всичко си беше нормално, докато не започна да израства тревната смеска. Тя растеше успоредно с друга трева, която имаше една идея по-широки листа (в сравнение с листата на тревната смеска). Аз си помислих, че тази трева с по-широките листа е от компонентите(има 8 вида треви), които съдържат тревните смески, но реалността се оказа друга. След като се консултирах с продавача, останах изненадан, защото тази по-широка трева, няма нищо общо с тревните смески.Обясниха ми, че не мога да обработвам с препарати, защото тревата е млада и може да я увредя. Другия проблем е , че даже и да мога след време да я обработя, не са ми предложили препарат (до момента), защото тревата с по-широките листа не е широколистна. Искам да попитам някой дали е имал същия проблем и какво е неговото решение??? Ще приложа снимков материал!

Прикачен файл

20180613_185912.jpg

Прикачен файл

20180613_185757.jpg

Прикачен файл

20180613_185747.jpg

Прикачен файл

20180613_185736.jpg

Прикачен файл

20180612_182159.jpg
hidrazin - майстор
пет юни 15, 2018 10:24 pmmarinov1987 написа:
... какво е неговото решение??? ...
Раундъп, Глифозат, Наса или подобно правилно решение.
:partyman:

Тема "Проблем с тревни смески" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: