• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gardenER-- - специалист
Колеги, искам да ви попитам, как трябва да се процедира с тази щампа (http://i58.tinypic.com/2w7ixko.jpg)? С какво се маже вътрешната част, за да не "лепне" при изваждането? Също така, с какво се запълва в края на процеса? Искам да го направя върху трева, за да се ползва като площадка, за да си паркирам колата и да я мия, примерно? С чакъл или какво да насипа земята, за да има твърда повърхност, ако мога така да го нарека?
djendov - специалист
Не ми зарежда снимката, а и доста колеги не биха отворили линк към друг сайт. Качи снимката тук, за да може и след години темата да е полезна.

Аз също се интересувах, оказа се, че има няколко производителя на добавки за щампован бетон. От който поръчаш повърхностния втвърдител и цветовете, от него вземи и силикона за щампата. Аз май се отказах от този вид паркинг, че има доста противоречиви мнения за една не-евтина инвестиция. Може да стане вечно, а може и да се хлъзга, да се напука и какво ли още не още на втората година.
gardenER-- - специалист
Извинявам се за препраткана, но ми е доста изнервящо от телефона...
Прикачен файл:
2w7ixko.jpg
за това иде реч. Иначе съм гледал в нета клипчета и ги запълват фугите с нещо като пясък и предполагам това удължава живота на площадката?
djendov - специалист
Ето, че картинката има ключова роля в запитването. Има абсолютно същата тема във форума, някой спомена, че няма как да се вибрира и изпердаши, и няма да изкара дълго.освен това, малко като дръпне, с почукване трябва да излезе щампата.
Djack - специалист
С виброшлайф без шкурка по снадките на формата докато се запълва, би трябвало да стане работата!
nikolson - майстор
Туй "нещо" като мине кола по него и ще стане на галета.
Иначе, има отделители, а във форума има писано. Имаше един съфорумец, беше спец по тия неща. Рецептата беше с веро, ама не ми се търси. Никът му е Фло.
djendov - специалист
съб юли 14, 2018 11:50 amnikolson написа:
Туй "нещо" като мине кола по него и ще стане на галета.
Иначе, има отделители, а във форума има писано. Имаше един съфорумец, беше спец по тия неща. Рецептата беше с веро, ама не ми се търси. Никът му е Фло.
Сега ми хрумна, с метални фибри може да е възможно да се замени липсата на армировка..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 14, 2018 1:31 pmdjendov написа:


Сега ми хрумна, с метални фибри може да е възможно да се замени липсата на армировка..
Къде продават на дребно армировъчни фибри , метални или не. В Практикер има само един вид
Руди - майстор
Тайната на здравите настилки не е никаква тайна.
Здрави настилки се правят с високи класове (марки) бетон (В30 и повече).
Тротоарните плочи и бордюри при изпитване дават клас над 55,
постигнат със земновлажен бетон, уплътнен на вибромаса или с преса.
Високите марки се постигат трудно на строежа, защото се правят с
малко вода и много бъркане - добре е да се доставят от бетонов възел
с проверена рецепта.
Понеже се обработват трудно, ползват се пластификатори като ТОЗИ.
Животът на настилките се удължава с повърхностни втвърдители
и импрегнатори, които да предотвратят навлизане и замръзване на
вода в порите. Пластмасовите фибри също подобряват водоплътността.
preslav - майстор
пет юли 13, 2018 9:47 pmgardenER-- написа:
Колеги, искам да ви попитам, как трябва да се процедира с тази щампа (http://i58.tinypic.com/2w7ixko.jpg)? С какво се маже вътрешната част, за да не "лепне" при изваждането? Също така, с какво се запълва в края на процеса? Искам да го направя върху трева, за да се ползва като площадка, за да си паркирам колата и да я мия, примерно? С чакъл или какво да насипа земята, за да има твърда повърхност, ако мога така да го нарека?
Държиш ли да е с точно тази щампа и точно по този метод или приемаш и други идеи? Аз не бих си направил площадка за миене на кола по този начин, то зависи и как ще миеш, но във всички случаи водните пръски ще "вдигат" част от фугиращите смески и те ще полепват по колата ти.
  • 1
  • 2

Тема "Щампиран бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: