Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
Иска ми се да си взема аератор за райграса и се чудя какъв. Гледам тия тип гребло, но си мисля, че ще ми се разкаже играта с него. Почвата ми е много спечена, смятам да аерирам и да вкарам пясък. От другите автоматизирани нямам никакви впечатления. Ще се радвам да споделите мнения и опит с подобни машинки.
fbr - майстор
Имам Лидълския електрически аератор, но не върши работа. Служи само за чесало (на половин цена мога да се разделя с него). Истинското аериране го правя с вила с къси шишове. Буча в почвата на райграса и леко разрохквам. Става супер. Но си е физически трудоемко.
yanko78 - специалист
Колеги, никой ли не си аерира тревицата :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юли 26, 2018 3:44 pmyanko78 написа:
Колеги, никой ли не си аерира тревицата :?
fbr
Заглавие: Re: Избор на аератор?
МнениеПубликувано: нед юли 15, 2018 1:06 pm
Извън линия
майстор

Регистриран: ср окт 17, 2007 6:37 pm
Мнения: 2060
Имам Лидълския електрически аератор, но не върши работа. Служи само за чесало (на половин цена мога да се разделя с него). Истинското аериране го правя с вила с къси шишове. Буча в почвата на райграса и леко разрохквам. Става супер. Но си е физически трудоемко.
turbocharged - специалист
Имам AL-KO 38P и е доста ефективен. “Прекопавам” тревата с него всяка пролет преди да почне да расте. Ползвам го само като скарификатор с главата с ножове. Измъква много суха трева и има голям ефект. Пружинните ножове не съм ги слагал никога.
yanko78 - специалист
Мога ли да прикача на мотофреза тези ножове които аерират?

Тема "Избор на аератор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: