Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
Здравейте, две години кося райграса с най обикновенната косачка на хускварна, модел LC140 с двигател брикс. Проблема се изразява в това, че работи неравномерно. Ако и подам газ с едно лостче на пружинка от доло заработва равномерно, но на собствена работа работи неравномерно (форсира се леко и намаля оборотите). Мислех си, че карбуратора може да е за почистване, но не ми дойде смелост да го разколача. Миналата година от стоенето цяла зима, пак прекъсваше, но след няколко косенета се оправи. Сега това не стана. Коси се и така, но вътрешно ме гложди, че нещо не е наред. Някакви насоки?
Gadnyara - специалист
А някаква снимка на платната? :wink:
.........
Старателно почистване на целия карбуратор и особено внимание към иглата и поплавъка.
Второ предположение - "смуче" въздух след карбуратора.
dragozow - майстор
Дай я да ти я оправя. Може да не са платна, тези series 450/500/550 са много смотани двигатели, да им се чудиш що слагат пластмасови карбуратори.
yanko78 - специалист
ср авг 29, 2018 7:34 amdragozow написа:
Дай я да ти я оправя. Може да не са платна, тези series 450/500/550 са много смотани двигатели, да им се чудиш що слагат пластмасови карбуратори.
Много ми е разправията, трябва до село на 100 км да ходя, да се върна и после си ми на още 100, а ако не стане в рамките на няколко часа.... става сватба
yanko78 - специалист
ср авг 29, 2018 7:34 amdragozow написа:
Дай я да ти я оправя. Може да не са платна, тези series 450/500/550 са много смотани двигатели, да им се чудиш що слагат пластмасови карбуратори.
Разглобих всичко, иглата и всичко по карбуратора изглеждат като чисто нови. Не смуче от уплътнението, продухах [ с уста :) ] пробката където иглата контактува, прегледах всичко. Леко ако подам газ, заработва като часовник, но на празен ход работи неравномерно. Ако можеш да дадеш насока, къде и какво да направя да заработи добре? Така пак косим, но ме дразни тази неравномерна работа.

P.S. След няколко разглеждания в ютуб, ми стана ясно, че не съм “обработил” само една част, която незнаех, че се вади и чисти. След свалянето и прочистването, косачката заработи като часовник. Това е и въпросната част, която прочистих с WD40 поради липса на чистител за карбуратори.
Изображение
И аз имах подобен проблем. С почистване на карбуратора се оправи, за сега :rolleyes:

Тема "Проблем с косачка Хускварна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: