Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пет ное 09, 2018 6:48 pmLisko написа:
... Питах и канадски източник, той пък пита някакви негови експерти. Те предложиха Pyrus Calleryana но нещо не ми се вярва.
Зарежи ги тия!
Не че ме интересува толкова /за теб е по важно/, но в случая, доверявам се на Хидрата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 09, 2018 6:48 pmLisko написа:
Не ми е в градината, но е на много видно място покрай което минавам всеки ден. Питах и канадски източник, той пък пита някакви негови експерти. Те предложиха Pyrus Calleryana но нещо не ми се вярва.
Прикачен файл:
bradford pear.jpg
Ще трябва да се жертваш и да гризнеш :-) Крушата си е круша, колкото и диво азиатска да е :-) Но пък, казваш, че е с костилка, а крушата е семково... или аз вече се обърках кой какво казал...
Lisko - майстор
Край, проблема решен! Тукашния източник успя да го намери.
American Snowbell (Styrax)
Сега ще мога да се дуя като минавам оттам с хора ще обяснявам - а тва дърво тука, найш кво е...мне..не е слива :cool:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 09, 2018 7:29 pmLisko написа:
Край, проблема решен! Тукашния източник успя да го намери.
American Snowbell (Styrax)
Сега ще мога да се дуя като минавам оттам с хора ще обяснявам - а тва дърво тука, найш кво е...мне..не е слива :cool:
Ах, ама разкошни пъпчици има това снежно звънче!
Голям кеф е да се дуйш така, нали :-) :-)
hidrazin - майстор
пет ное 09, 2018 7:29 pmLisko написа:
... а тва дърво тука, найш кво е...мне..не е слива ...
:hot2: :hot2: :hot2: Искаш да кажеш че не става за РАКИЯ ?????
Хич не ми го фали тогава... [-X
:partyman:
lov - майстор
Ти нали не близваше такава кво се мръщиш. :lol:
kuger - майстор
Свършихте ли с крушосливата? :mrgreen:
Искам да изплющя един въпрос тук, че не ми се отваря нова тема. Давате ли? Добре....

Преди около седмица купих от ЛИДЛ сини сливи.Пишеше, че са от Италия. 4 бройки излязоха почти половин кило :shock:
Диаметър грубо 50мм., костилка по-малка от на Стенлий и малко по-голяма от на джанка. По описание от Нет-а ми прилича на Ренглота Анджелино.
Въпроса ми е - дали е това?
Снимки няма, излапахме ги. На вкус са като Стенлей
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 10, 2018 9:30 pmkuger написа:


Преди около седмица купих от ЛИДЛ сини сливи.Пишеше, че са от Италия. 4 бройки излязоха почти половин кило :shock:
Диаметър грубо 50мм., костилка по-малка от на Стенлий и малко по-голяма от на джанка. По описание от Нет-а ми прилича на Ренглота Анджелино.
Въпроса ми е - дали е това?
Снимки няма, излапахме ги. На вкус са като Стенлей
Хрумна ми... ако пишеш на Лидл, би трябвало да ти отговорят
lov - майстор
Те ренглотите са много и доста си приличат някои. От костилка няма как да я докараш пак такава. Или поне не е сигурно. Ако това ти е зора. Лошото е че у нас зор ще се намери готов посадъчем материал. Колкото пъти купя все измама. Я джанка я обикновенна синя слива. :-D
Lisko - майстор
Гинко.
Отпред е женско дърво а зад него е мъжко.
Реликва от динозавърско време (че и преди)

Прикачен файл

IMG_3167.jpg

Тема "Някой знае ли как се казва това дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: