Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Lisko - майстор
Вземам си думите назад за лешника. Гледайки снимката съм се заблудил. Много по-дребно е.
Тънка кожица покрива нещо като костилка. Доста твърда, не може да се смачка с пръсти както слънчогледова например.

Прикачен файл

IMG_3159.jpg

Прикачен файл

IMG_3158.jpg

Прикачен файл

IMG_3157.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сега обърнах внимание, че си в Канада.... Питай канадците. В Бг нямаме такова дърво
Lisko - майстор
Последната ми идея (налудничава) е че е някаква декоративна череша, на която от бутафорния плод е останала тънка кожица и вътре е костилка. Но пък листата не мязат на черешови.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет ное 08, 2018 10:51 pmLisko написа:
Последната ми идея (налудничава) е че е някаква декоративна череша, на която от бутафорния плод е останала тънка кожица и вътре е костилка. Но пък листата не мязат на черешови.
Дивата череша е с такива, по-окръглени листа, плодчето е съвсем малко - колкото черешова костилка, почти без месо. Горчи, а цялото дърво ухае на череша. И дървесината, всичко. Прекрасно дърво. По-тънко и по-високо и не се кърши като ядливата череша. На твоето дърво плодът е друг, мирисът не знам

Прикачен файл

plod_diva_cheresha.jpg
hidrazin - майстор
Ай стига с тая слива. Асирийска слива. Някой от сортовете.
Не е типична и не се среща както в България, така и в Канада. И за никакъв чеп не става.
Слива ... ама не баш слива кюстендилка. :-D
Лиско, изчакай да узрее и виж дали има захарност.
Ако има - в казаня и ще кажеш колко е добива.
:partyman:
P.S. Забравих, при вас казани няма. Ръгай в тенджерата под налягане...
Lisko - майстор
То и тенджери под налягане няма. ;-)
Само едни голи сливи.

Сега сериозно: Виждал съм казан за ракия да работи в гаража на македонец в Торонто.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 09, 2018 4:41 amLisko написа:


Сега сериозно: Виждал съм казан за ракия да работи в гаража на македонец в Торонто.
:-D :partyman: :supz:
radius - майстор
Предполагам джибрите после ги сипва в близката канавка :-D
чет ное 08, 2018 9:26 pmLisko написа:
Вземам си думите назад за лешника. Гледайки снимката съм се заблудил. Много по-дребно е.
Тънка кожица покрива нещо като костилка. Доста твърда, не може да се смачка с пръсти както слънчогледова например.
Лисуно канадска, ти от снимки казуси ли решаваш /с наша, чужда, Хидразинска помощ/ или имаш плодчето, в градината?
Нали каза, че не е гатанка?!!!
Да не ти е скучно там?
Lisko - майстор
Не ми е в градината, но е на много видно място покрай което минавам всеки ден. Питах и канадски източник, той пък пита някакви негови експерти. Те предложиха Pyrus Calleryana но нещо не ми се вярва.

Тема "Някой знае ли как се казва това дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: