Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Привет, моля за вашето мнение относно оглеждането на гинко билоба в саксия през зимата дали да го оставя навън при положение че е засадено тази година? За съжаление има много малко информация за отглеждането му в саксия в нета и затова питам тука някой ако е отглеждал също?

Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Правя "разсад" гинко и имам фиданки по на 4 години, в саксии. Зимуват вън, но заривам саксиите в листа. Когато корените са в земята, не замръзват, но в саксията, реално, са изложени на външните минусови температури и не бива.
Защо мъчите дървото в саксия??
нед ное 18, 2018 10:51 amGoriLLaz написа:
Привет, моля за вашето мнение относно оглеждането на гинко билоба в саксия през зимата дали да го оставя навън при положение че е засадено тази година? За съжаление има много малко информация за отглеждането му в саксия в нета и затова питам тука някой ако е отглеждал също?

Благодаря!
Може да си го чел, но това открих и мисля, че е достатъчно.
http://www.domashenjurnal.bg/index.php/ ... 12630.html
Лично аз, не бих го оставил навън, в саксията. Бих го прибрал, някъде на завет, а следващата година да го пресадя.
нед ное 18, 2018 12:52 pmn_a написа:
Правя "разсад" гинко и имам фиданки по на 4 години, в саксии. Зимуват вън, но заривам саксиите в листа. Когато корените са в земята, не замръзват, но в саксията, реално, са изложени на външните минусови температури и не бива.
Защо мъчите дървото в саксия??
Благодаря за отговорите, притеснява ме точно да не замръзнат корените, че в София температурите падат доста... Относно мъченето, просто защото все още нямам къща с двор.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед ное 18, 2018 2:19 pmGoriLLaz написа:
...притеснява ме точно да не замръзнат корените, че в София температурите падат доста... Относно мъченето, просто защото все още нямам къща с двор.
На дървото си му е нужно зимуването и не е удачно да е вътре на топло. Предполагам, остъклен балкон, стълбище или друго неотоплявано помещение. Все пак, завийте саксията, поне в Русе, остъклените балкони си замръзват :-)
Моите са в много малки саксии с цел задържане на растежа. :-) Не очаквайте при малка коренова система, да развие корона като от снимките. Инак, вече пресадените на постоянно място, за година стават метър и оттам насетне нараства бавно.
Точно си мислех дали да не го преместя на стълбището, има прозорец и не е чак толкова топло. Иначе саксията е голяма около 40 литра съм взел, очакванията ми не са да се развие голямо дърво в саксия, няма как да стане...уви до няколко години да го пресадя в двора си. :)

Мерси.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Докато няма листа изобщо не му трябва прозорец :-) 40 литра е супер. Моите са в литър

Тема "Гинко в саксия през зимата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: