Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
koveslav - майстор
съб дек 22, 2018 4:16 pmnikel написа:
Взех си снегорин с ширина 40 см. за 180 лв. За децата /2 бр. /пари също има не само по 90 лв. С ръчна лопата и досега чистих ,та минах на по горно ниво.Когато завали сняг, ще пробвам и ще споделя.
Късмет и приятно прекарване на празниците.
Да сте здрави и живи.
Моите уважения,колега правилно си постъпил! Ще се радвам и да си улучил на модел и да споделиш.При мен е подобна ситуация,снега само мен чака,слава Богу съм на юг и рядко пада дебел сняг.Но като падне последна грижа ще ми е да проверявам масла,горива,да се моля да запали и т.н. Снегопочистването трябва да стане на момента и да се бяга на работа.С интерес ще чакам да видим как се представя такава машина.Електрическа и аз ще взема,защото само за електрическите инструменти е валиден израза "Ни хляб ни вода иска".Машини с ДВГ си искат поддръжка и колкото по-рядко се ползват,толкова повече дертове създават. :partyman:
preslav - майстор
съб дек 22, 2018 6:24 pmkoveslav написа:
Моите уважения,колега правилно си постъпил! Ще се радвам и да си улучил на модел и да споделиш.При мен е подобна ситуация,снега само мен чака,слава Богу съм на юг и рядко пада дебел сняг.Но като падне последна грижа ще ми е да проверявам масла,горива,да се моля да запали и т.н. Снегопочистването трябва да стане на момента и да се бяга на работа.С интерес ще чакам да видим как се представя такава машина.Електрическа и аз ще взема,защото само за електрическите инструменти е валиден израза "Ни хляб ни вода иска".Машини с ДВГ си искат поддръжка и колкото по-рядко се ползват,толкова повече дертове създават. :partyman:
Ами аз не се бъзиках като предложих електрическа метла, това, което съм виждал е убийствено като струя на въздуха, а сняг, който не е газен не виждам как ще устои, газеното не може да го почисти никакъв снегорин.
Говоря за нещо такова - http://www.kosachki.com/%D0%B5%D0%BB%D0 ... 201110.htm но явно не съм се изразил правилно.
nikel - специалист
Духалката я имам от три години.За сняг не съм го пробвал,но много добре чисти стърготини когато работя с дървен материал.
Ще пробвам и него когато му дойде времето / когато има сняг /
Малко стара тема, но не виждам по-нови дискусии по темата. Дали има обратна връзка и впечатления от закупената машина ?
nikel - специалист
Ползвал съм я само веднъж.
Впечатления:
Хвърля сняг на метър ,метър и половина но работи по чиста повърхност.
При неравна пътека - задира по неравностите.
Доработка - две малки колелца за да върви леко.Недостатък - остава тънък слой сняг.
Модела вече не го помня /падна му табелката /но беше около 180 лв.
Lutchezar - майстор
На Черния Петък по същия линк беше 99лв. За един приятел търсех, но си взе самоходен бензинов накрая.
zz_stefanov - майстор
За 20 м пътеки, колкото са и при мен, на това докато му разпъна кабелите ще съм изхвърлил снега с лопатата. Държа една отвътре до входната врата. :)
kr1100 - майстор
чет дек 02, 2021 11:13 amzz_stefanov написа:
За 20 м пътеки, колкото са и при мен, на това докато му разпъна кабелите ще съм изхвърлил снега с лопатата. Държа една отвътре до входната врата. :)
Остави другото , ама има кандидати за изправяне на косите в мокро време . Или на електрошкова терапия.
zz_stefanov - майстор
Винаги в градината с оранжев кабел през ДТЗ, след като научих за един смъртен случай.
Иначе си прав, след като оцелееш е много ободряващо. Цял ден съм с повишен мускулен тонус. :-D
nikel - специалист
чет дек 02, 2021 11:13 amzz_stefanov написа:
За 20 м пътеки, колкото са и при мен, на това докато му разпъна кабелите ще съм изхвърлил снега с лопатата. Държа една отвътре до входната врата. :)
При мен са 30 м, а съм и на бая години и болести.Но важно е да си пиеш хапчетата и ракията.

Тема "Електрически снегорин. Какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: