Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
Налага се да си закупя електрически снегорин.Моля за помощ и насока за качествен модел на сностна цена.
п.п. Бих си взел бензинов, но живея в малък град, а сервизите са в областния град.
preslav - майстор
Електрическа метла не върши ли работа?
nikel - специалист
Имам я, но постоянно трябва да следя снега да не натрупа много.
Електрическия снегорин не е ли нещо много слабо?
То ако мислиш, чи ши са разваля......
Аз бих бил по оптимистичен.
Освен ако не си решил да купуваш нещо евтинко.
В такъв случаи, купувам веднъж или карам с лопатата
nikel - специалист
Аз и нямам много работа с него.Около 20 м. пътеки бетон.При ширина например 40 см. на машината -едно отиване и връщане и готово.Не е финансово оправдано да закупя машина за 1000 - 2000 лв. Затова предпочитам нещо малко и евтино.Поне няма да ме е яд после,повреди ли се хвърлям и закупувам друго.
lpoik - специалист
вт дек 18, 2018 4:44 pmnikel написа:
Налага се да си закупя електрически снегорин.Моля за помощ и насока за качествен модел на сностна цена.
п.п. Бих си взел бензинов, но живея в малък град, а сервизите са в областния град.
Ето ти един.https://www.onlinemashini.bg/snegorin-e ... 30sm/31470 :partyman:
ZMeyGorianin - майстор
От клиповете, които съм гледал ми прави впечатление, че при сняг по дълбок от 20 см. си е мъка работата с ел. снегорин. Започва едно бутане и дърпане /няма самоход/ и снега се изхвърля на малки порции. Освен това го има и проблема със замотаването на кабела. 20 м. пътеки ще ги отупаш за 10 мин. с лопата за сняг.
lpoik - специалист
чет дек 20, 2018 8:36 amZMeyGorianin написа:
От клиповете, които съм гледал ми прави впечатление, че при сняг по дълбок от 20 см. си е мъка работата с ел. снегорин. Започва едно бутане и дърпане /няма самоход/ и снега се изхвърля на малки порции. Освен това го има и проблема със замотаването на кабела. 20 м. пътеки ще ги отупаш за 10 мин. с лопата за сняг.
С лопатата е най сигурно,но човека иска лопата с кабел :lol: :drinkers:
чет дек 20, 2018 8:44 amlpoik написа:
чет дек 20, 2018 8:36 amZMeyGorianin написа:
От клиповете, които съм гледал ми прави впечатление, че при сняг по дълбок от 20 см. си е мъка работата с ел. снегорин. Започва едно бутане и дърпане /няма самоход/ и снега се изхвърля на малки порции. Освен това го има и проблема със замотаването на кабела. 20 м. пътеки ще ги отупаш за 10 мин. с лопата за сняг.
С лопатата е най сигурно,но човека иска лопата с кабел :lol: :drinkers:
За мен изводът е, че не си заслужава, ел. снегорин. Както го описва Горянина, излиза че Преслав е дал съвет алтернативата с метлата.
Пък и колко пъти на година ти натрупва пътеката, nikel?
Я парите ги дай на нуждаещи се деца или внуци! По ши им влязат в работа, сега около празниците.
nikel - специалист
Взех си снегорин с ширина 40 см. за 180 лв. За децата /2 бр. /пари също има не само по 90 лв. С ръчна лопата и досега чистих ,та минах на по горно ниво.Когато завали сняг, ще пробвам и ще споделя.
Късмет и приятно прекарване на празниците.
Да сте здрави и живи.

Тема "Електрически снегорин. Какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: