• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Делян - специалист
Моите лози никога не съм ги поливал и нямам изсъхнали заради това. Все пак основните корени на лозата са на 30-40-50 см дълбочина и не виждам ефект от поливането с лейка.
За пръскането ползвам една схема на Ба*ер и съм доволен от нея. Сега (до 10 см летораст) дават да се пръска с Верита и Байфидан с/у мана и екскориоза. Може да добавиш и акарицид.
EDI - майстор
Асма се полива вечер, като се сложи маркуча и се пусне съвсем леко.Оставя се така, а поливача си сяда на дупето , като следва се поеме ледена ракийка със салатка. Мястото само казва, кога стига.Един път на две седмици в сухо време, при валежи на три, четири.При редовни валежи не се полива.След като стане на грахче и започне набъбване на зърното, всякакво поливане се спира.Поне аз така си карам.Реално поливам 0 до 3 пъти на сезон.Водата е нож с две остриета, може да затрие всичкото грозде на асмата.
radius - майстор
То излиза, че най-добре да ги вържа към капковото на туите, ще го направя за 1-2 часа със скриването на маркуча, а после ще е много по-лесно дори 5 пъти на сезон да се налага. Нали става с микромаркуч 6мм и регулируеми капкоотделители?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мислех, че става дума за новопосадена лоза.
Всяко ново садено иска поливане
Не бих поливала стара лоза. Да се оправя!
radius - майстор
Да де, нови са , темата е за тях, таман се показват.
Аха май искаш да ми кажеш, че няма сми от капково, щото не им се полага на дъртите поливка, да не се глезят.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 08, 2019 9:44 amradius написа:
Да де, нови са , темата е за тях, таман се показват.
Аха май искаш да ми кажеш, че няма сми от капково, щото не им се полага на дъртите поливка, да не се глезят.
Ахм :-) Досет момък си :-) Издигни пръстен около лозата, излей му една-две кофи вода и туй-то
Тъй ми каза продавачът. Да я закопая не до горе, ми до снадката и да поя така и като поеме и се източи, да зарина и край на поливките
kr1100 - майстор
[quote=radius Нали става с микромаркуч 6мм и регулируеми капкоотделители?
[/quote]
Да става и е за предпочитане да е с регулируеми. При евентуално запушване ,развивашдюзата продухваш и регулира. Докато нерегулируемите 2л/ч като се запушат няма отпушване.
На стари лози , ако няма дъжда след средата на юли и август е препоръчителна 1 поливка.
Навремето дядо съм го виждал да излива по една кофа вода на лоза (асма) при много сушаво лято.
Само мога да предполагам, че го е правил веднъж седмично.
Другите спомени, от детството ми са, че през август на няколко дни следобедите валеше проливно- поливен дъжд. Поне 5-6 през месеца.
Сега е друго и нещата май трябва да са натъманяват според желанието за успех.
Пожелавам го на всички- начинаещи и напреднали градинари!

И да ви са оплача- неска копах с мотиката!!!!!!!
Също като ено време.
Доволен съм, изчаквайки да премине влажната прогноза и мятам разсада в градината.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср май 08, 2019 12:47 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Ъъъ тази тема е от 12.03.19.
Общо взето пфотиворечиви мнения. Като са стари ми се поизясни, ама като за моите...
ср май 08, 2019 12:47 pmradius написа:
Ъъъ тази тема е от 12.03.19.
Общо взето пфотиворечиви мнения. Като са стари ми се поизясни, ама като за моите...
Сорииии, друга имах предвид!
То се аграрно беее.
Твоите, както Руска каза- еднаж и да са опраят.
Брата набучи едни рози, та и той така. Гледам има някакъв успех.
Ти пък поддържай някаква нормална влажност- ни да остане сухо, ама и блато да не е! Карай по усет!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Избор на лози за асми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: