• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
От"гаража" съм вземал 2-3 пъти лозички и 2 дръвчета. Всички се хванаха нормално.
radius - майстор
Ще ида по обед до този гараж да разузная, дано да има и Велика. На института в Плевен изброени 20 сорта, но нищо не ми говорят.
preslav - майстор
вт мар 12, 2019 6:17 pmEDI написа:
Заради филоксерата се буучи на американска или дива подложка, но не знам дали е останал жив лозар, виждал филоксера.Аз си разсаждам от мои пръчки, до сега никакъв проблем.Добре е повече пръчки, както вика Чапара, после се чисти лесно.
Точно за филоксерата ми беше мисълта, ама не си спомних името на болестта. Иначе и аз не познавам живи лозари, които са се сблъсквали с проблема, но то и морбили нямаше допреди няколко месеца и холерата била унищожена, ама динозаври още има. Той Радиуса ми се чини табиетлия, че не е нужно да му се вкарват аджамийски мухи в главата.
radius - майстор
Минах през гаража на колхозния. Общо взето има избор, но ми ги наприказваха малко като да ми продадат матряла. Викам има ли десертни да не се пръскат, даа, целия първи ред - Наслада, Плевен, някакви 3 вида устойчиво, Молдова... После се оказа, че ако се пръскат, разбира се, е по-добре.
На колко гъсто може за асми? - 1.5м.
Винените или десертните правят по-хубава шума? - десертните.
Сега не знам кое е истина, но са ми удобни да купя от там. Има Велика.
Винени не съм гледал. Дивачка откъде се взима, да не стане с тия питомните като не ги пръскам да им изпопада шумата и да умрат.
Прикачен файл:
IMG_20190313_115500res.jpg
На снимките едни и същи гроздове, сложени на различни сортове, как да си купя и да разчитам че ще отговаря?! :rolleyes:
preslav - майстор
ср мар 13, 2019 1:42 pmradius написа:
Минах през гаража на колхозния. Общо взето има избор, но ми ги наприказваха малко като да ми продадат матряла. Викам има ли десертни да не се пръскат, даа, целия първи ред - Наслада, Плевен, някакви 3 вида устойчиво, Молдова... После се оказа, че ако се пръскат, разбира се, е по-добре.
На колко гъсто може за асми? - 1.5м.
Винените или десертните правят по-хубава шума? - десертните.
Сега не знам кое е истина, но са ми удобни да купя от там. Има Велика.
Винени не съм гледал. Дивачка откъде се взима, да не стане с тия питомните като не ги пръскам да им изпопада шумата и да умрат.
IMG_20190313_115500res.jpg
На снимките едни и същи гроздове, сложени на различни сортове, как да си купя и да разчитам че ще отговаря?! :rolleyes:
Ако нямаш торба-идваш и ти давам, слагаш си главата в нея и каквото стане. Глинеста почва, много трошляк и т.н. кой може да ти гарантира - единствено разпит на местни жители, кое и как вирее във вашия район. Лозите подивяват не от непръскане, а от нерязане - мога да ти дам координати на човек, чиито асми са подивели и с удоволствие ще ти даде дивачка, ама не е там работата, нещо много се кумиш, повече питаш-малко действаш, а догодина наближава.
radius - майстор
Е какво да не питам, като нищо не знам! То и без това никой засега не отговори на конкретните ми въпроси от сутринта. Поне за тая площ на асмите, която съм нарисувал, колко лози трябва да набуча.
lpoik - специалист
Набучи ги през 1 метър,после като покарат си ги разреждаш както ти е удобно на теб.
Ккк
EDI - майстор
Броя лози зависи от самите тях.Едни са диви и буйни, други кретат и нямат прираст.Аз в града с една безсеменна бяла - буйна, покривам близо 15 квадрата без никакви проблеми.Сложи по 3 на асмалък, после лесно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Избор на лози за асми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: