• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
SEV - специалист
За директните сортове и аз така процедирам,но хибридите задължително на подложка.Ако трябва да издребняваме,подложката варира от вида почва и географска ширина.Не че няма да пуснат корени ,пръчка от хибриден сорт,ще пуснат.Обаче!Разстението ще е с къс живот,ще податливо на болести и самите грозда ще са едни нихелитести такива.Говоря от първо лице.Правих проби с пъчки от моето лозе,Хамбургски мискет,Велика и др.Новите лози нямат нищо общо с тези които са облагородени на подложка.След 7-8 години ги разкарах и си купих готови пръчки.
Не казвам че съм прав ,просто анализирам.
radius - майстор
Ей сега търсих какво е росни корени :roll: , ще ям грозде ми се струва.
Ако събера торф от гората, има ли опасност да внеса някакви гъбички или други зарази (че гледам на купешкия пише обеззаразен) ?
chapara - майстор
чет мар 14, 2019 9:10 pmSEV написа:


Изкопавам дупка 50/50/50,ако пръста е калпава я смесвам с оборска тор ("изгоряла") и пясък.На дъното посипвам много тънко негасена вар,премервам пръчката и подрязвам леко корените,да се опреснят.
Пропуснал си това за обеззаразяването :wink:
radius - майстор
Нямам негасена вар, купих гасена да белосам дръвчетата.
chapara - майстор
пет мар 15, 2019 11:19 amradius написа:
Нямам негасена вар, купих гасена да белосам дръвчетата.
В магазина има :-D , а като ти остане за в бъдеще си гасиш пак за дръвчетата, слагаш я във вода за 48 часа и си ти.
radius - майстор
Ба, аз не знам какво съм купил, казах вар за белосване, но хич не съм гледал опаковката, но е едно чорбесто. (а от варницата на село съм запомнил, че е като грес).
chapara - майстор
Купил си гасена :idea: И твойто е кат грес като му източиш водата :wink:
radius - майстор
Май ще прежаля 30-40лв за торф, то ще ми и остане за други "проекти" :wink:
Другата седмица 23-24.03 късно ли е да садя? Че нито плевенските са дошли, нито съм ходил в Н.Пазар?
EDI - майстор
Алооо, совалка ли ще сглобявате, много я усложнихте. :lol:
radius - майстор
За мен е совалка! И понеже през седмицата не мога да ида да творя, пиша на компа и се подготвям, да стане оптимално за минимум време и усилия.
Не е като да не съм виждал ямболска почва, тук не е така, трябва да положиш доста усилия да стане нещо, което при теб е даденост.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Избор на лози за асми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: