Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hulkbg - помощник
Здравейте,

Двора ми е на две нива, като разликата между двете е около 1,5м. Второто ниво го разширих с 1,5м като изградих нова подпорна стена и получената дупка запълних с камъни (снимката). До изравняване на нивото остават около15- 20см които мисля да ги запълня с почва и посадя трева отгоре. Имам следните въпроси:
1. 15см достатъчни ли са за засаждане на трева ?
2. Над камъните трябва ли да сложа някаква мембрана (найлон) преди да засипя всичко с почва? Притеснява ме, че ако няма найлон камъните ще служат като дренаж и в почвата над тях няма да се задържа влага, но от друга страна ако има найлон при по обилни валежи може да стане малко блато.

Благодаря предварително.

Прикачен файл:
P90322-182001.jpg
npace - специалист
С найлон през лятото ще изсъхва по-бързо, понеже няма да има връзка с по-долните пластове, които ще задържат влагата.
Като се слегне хубаво през първата година (даже още през първите по-обилни дъждове) и го насипеш още веднъж с пръст ще забравиш, че изобщо има камънаци там.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дълго ще досипваш пръст, докато запълни между камъните. За да не блатясва, ако сложиш найлон, направи дренажни отвори откъм челото. Сега си го затворил като басейн.

Тема "Насипване с почва върху каменен насип" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: