Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
нед мар 31, 2019 7:36 amkrasi92 написа:
Преди три години не е бил такъв боклук явно
Тогиз е бил малко прасе и не се е знаело каква свиня ще излезе.
съб мар 30, 2019 10:43 pmyanko78 написа:
Добре де, в реда на мисли, ако е прецакана мембраната, има ли логика, въобще да не мъцне помпата?
Нали каза, че си я чел 100 пъти?!!
Там пише- налягане в съдинката 1 бар.
Даже ти извадих цитат.
ESPACE - майстор
Не ми е ясен принципа на това Брио но ако има нещо общо с принципа на работа на електронните пресостати на Wilo може проблема да е блокирало в работно положение торпедо, "джаджата" с магнита, дето се движи от водния поток.Тогава е и логично да вади грешка защото още контролера не е пуснал захранване към помпата а получава данни за дебит. Ако торпедото е в нормално положение може контактчето на рид ампулката на платката да е останало залепнало. Не мисля че предналягането в разш. съд се следи и може да има отношение към проблема.
Аз бих опитал да му причиня леко сътресение преди да го отварям за ремонт(да го ошамаря). :lol:
yanko78 - специалист
нед мар 31, 2019 9:50 amESPACE написа:
Не ми е ясен принципа на това Брио но ако има нещо общо с принципа на работа на електронните пресостати на Wilo може проблема да е блокирало в работно положение торпедо, "джаджата" с магнита, дето се движи от водния поток.Тогава е и логично да вади грешка защото още контролера не е пуснал захранване към помпата а получава данни за дебит. Ако торпедото е в нормално положение може контактчето на рид ампулката на платката да е останало залепнало. Не мисля че предналягането в разш. съд се следи и може да има отношение към проблема.
Аз бих опитал да му причиня леко сътресение преди да го отварям за ремонт(да го ошамаря). :lol:
Благодаря за насоката, това мнение ми се струва, най-правдоподобно!
нед мар 31, 2019 12:52 pmyanko78 написа:
нед мар 31, 2019 9:50 amESPACE написа:
Не ми е ясен принципа на това Брио но ако има нещо общо с принципа на работа на електронните пресостати на Wilo може проблема да е блокирало в работно положение торпедо, "джаджата" с магнита, дето се движи от водния поток.Тогава е и логично да вади грешка защото още контролера не е пуснал захранване към помпата а получава данни за дебит. Ако торпедото е в нормално положение може контактчето на рид ампулката на платката да е останало залепнало. Не мисля че предналягането в разш. съд се следи и може да има отношение към проблема.
Аз бих опитал да му причиня леко сътресение преди да го отварям за ремонт(да го ошамаря). :lol:
Благодаря за насоката, това мнение ми се струва, най-правдоподобно!
Ши пишиш ква си я свършил, нали?!
yanko78 - специалист
Разбира се, че ще дам отзиви. За мен, личното разрешаване на проблема, ми носи ужасно удовлетворение, което, не си го доставям с покупка на нов продукт.
MuTeB_ - специалист
Чакам да видя и аз развитието по темата, че съм пред избора на такова устройство. Само да попитам, при Брио Танк спирането на водата не се ли осъщесвява от клапан с пружинка, а не с ампула. Не е ли това разликата му от другите? Нали затова може да се поставя и хоризонтално, а не само вертикално.
yanko78 - специалист
Днес разглобих всичко що е възможно. От зад в бойлера няма нищо което да наподобява нещо което включва и изключва. Свалих и регулатора за налягане, има нещо като пинче, раздвижих го но нищо. Свалих платката и ще е изпратя до сервиза.
yanko78 - специалист
Днес ми се обадиха от сервиза, платката е заминала. Казаха, че преди години са се ремонтирали, но днешните не могат. 60 пара е новата.
вт апр 16, 2019 7:56 pmyanko78 написа:
Днес ми се обадиха от сервиза, платката е заминала. Казаха, че преди години са се ремонтирали, но днешните не могат. 60 пара е новата.
Кой е сервиза?
Казаха ли причината?

Тема "Търся помощ за пресостат Брио Танк?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: