Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pionson - помощник
Здравейте!
Есента купих кълбовидни, златисти туи и ги засадих (снимката от 2018 г.). Взех ги заради жълто-зеления цвят, тъй като много ми харесва комбинацията. Бяха с доста наситен жълт цвят и нормално с настъпващият есенно-зимен период, цвета започна да става оранжев, докато напълно се промени.
Тази година, през февруари месец, започнаха лека-полека да възвръщат естествения си цвят и станаха отново такива, каквито бяха при закупуването им. Преди няколко дни, една от сутрините имаше доста дълбока слана и изглежда е попарила някои от клончетата. Днес ми направи впечатление, че жълтия цвят почти липсва. Забелязва се, но много леко, а погледнати отдалече изглеждат напълно зелени. Нямам обяснение защо се случва това. Възможно ли е да е от сланата? Ще съм благодарен, който може да помогне по въпроса.
Прикачил съм и снимки на състоянието им в момента.
keymaker - специалист
От сланата е ще се оправят. Сега е периода за стригане,така ще се сгъстят.
pionson - помощник
пет апр 05, 2019 8:02 amkeymaker написа:
От сланата е ще се оправят. Сега е периода за стригане,така ще се сгъстят.
Съдейки по отговора Ви, при затопляне на времето ще възвърнат отново наситения жълт цвят? Трябва ли да ги торя сега?
keymaker - специалист
Най добре с разтворим тор и пръскане.
pionson - помощник
пон апр 08, 2019 1:20 pmkeymaker написа:
Най добре с разтворим тор и пръскане.
С NPK може ли?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон апр 08, 2019 2:38 pmpionson написа:
пон апр 08, 2019 1:20 pmkeymaker написа:
Най добре с разтворим тор и пръскане.
С NPK може ли?
Моооже
Lisko - майстор
Я кажете за стригането че се заинтригувАх.
:?
keymaker - специалист
Най ефтино за качеството си, жълт + зелен кристалон за пръскане. Една натоварена до откат супена лъжица на 10л. вода.

Стригането се състои във оформяне на силуета, като минимума е да се хванат поне 1-2 см. от връхчетата дори там където не е нужно. Идеята е да се стимулира растежа и разклоняването.
preslav - майстор
вт апр 09, 2019 7:25 amkeymaker написа:
Най ефтино за качеството си, жълт + зелен кристалон за пръскане. Една натоварена до откат супена лъжица на 10л. вода.

Стригането се състои във оформяне на силуета, като минимума е да се хванат поне 1-2 см. от връхчетата дори там където не е нужно. Идеята е да се стимулира растежа и разклоняването.
А какво ти е мнението за Осмокот или Плантакот? Осмокот ползвам за водната лилия, а Плантакот съм си взел за саксиите у дома.
keymaker - специалист
Осмокот и платакот са дългодействащи торове и са можеби най доброто, ама с доста зор ще се разтварят във вода. С разтвора който съм препоръчал се дава почти незабавен старт на действието,а и е максимално ефтино . След седмица с цел избягване на предозиране може да се сложи дългодействащ тор.

Тема "Проблем с туя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: