Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
съб апр 06, 2019 10:01 pmLazarGanev написа:
Ама човека (като мен) не е запознат с технологията :-D
Съм запознат. Мойот е таквъз. И на още мноо други по нашио край.
Ся се появиха едни юпита дето въртът сонди - глезотии... :-D
:partyman:
nikolson - майстор
съб апр 06, 2019 10:01 pmLazarGanev написа:
Доколкото аз разбрах не става дума за сондаж, а за набита тръба, от тези дето ги набиват ръчно и после направо монтират помпата на нея. По нашия край ги няма и не съм компетентен, но в някои райони е масово - набиват тръба (обикновено 2"), първо май слагат ръчна помпа, помпят, помпят до побъркване и след това слагат ел. помпа. Ама човека (като мен) не е запознат с технологията :-D
Аз имам два двора на 200 м от Тунджа. Е, какво , да се самоубия ли, че вода излиза на 7 метра и като натисна копчето и водата теква?
medel76 - специалист
съб апр 06, 2019 10:01 pmLazarGanev написа:
Доколкото аз разбрах не става дума за сондаж, а за набита тръба, от тези дето ги набиват ръчно и после направо монтират помпата на нея. По нашия край ги няма и не съм компетентен, но в някои райони е масово - набиват тръба (обикновено 2"), първо май слагат ръчна помпа, помпят, помпят до побъркване и след това слагат ел. помпа. Ама човека (като мен) не е запознат с технологията :-D
Ето как ме разбра....ама няма да се помпи по побъркване и водата направо ще блика хахахаха :roll:
medel76 - специалист
съб апр 06, 2019 10:35 pmhidrazin написа:
съб апр 06, 2019 10:01 pmLazarGanev написа:
Ама човека (като мен) не е запознат с технологията :-D
Съм запознат. Мойот е таквъз. И на още мноо други по нашио край.
Ся се появиха едни юпита дето въртът сонди - глезотии... :-D
:partyman:
А,ти отговаряй само по темата?? :axe: :lol:
medel76 - специалист
съб апр 06, 2019 8:39 pmn_a написа:
А не можеш ли да си смучеш вода директно от реката??
Не, реката е далече :?
nikolov333 - майстор
Оня ден оглеждах парцел за купуване и на една поляна на склон 2-3 метра над нивото на дерето, видех сазове/папури, които са характерна растителност в плитката част на язовирите, а в ниското има върби..та водата явно "избива"на тоя склон или среща "преграда", която и пречи да се стича надолу, щом избива на склона и виреят папурите там.. Местото което оглеждах е на отсрещния склон, от другия край на дерето, но денивелацията е малка. Мисълта ми е, че ако местото е диво и не се обработва и култивира, растителността си издава откъде на къде се движи подпочвената вода, когато е висока или близо до повърхността, а проблема с попивните ями май беше решен със закон, баш по такива причини и не би трябвало да се изграждат нови такива, а да се мисли за пречиствателна станция или събирателна яма с"фекалка"..
fbr - майстор
+1 Наскоро облицоваха с бетон, реката минаваща през нашето населено място. На доста места вода извира от бреговете, и се влива в реката. Така че, не винаги е вярно, че водата в кладенците идва от реката.
kr1100 - майстор
[quote=fbr Така че, не винаги е вярно, че водата в кладенците идва от реката.
[/quote]
Идва ама от подземна река

Тема "място на градинска помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: