Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
Ми какво да стане глупости на търкалета. Градски митове и легенди че ще помогне. Като не те е накарал да сипеш оцет и сода бикарбонат пак добре. :lol:
шоп - майстор
чет апр 18, 2019 9:59 amlov написа:
Ми какво да стане глупости на търкалета. Градски митове и легенди че ще помогне. Като не те е накарал да сипеш оцет и сода бикарбонат пак добре. :lol:
+ 1 към мнението.
Сол и то морска се спива в тръбата, когато се набива за да не навлезе в нея пясък.

Питай "майстора" какво ще допринесе селитрата и солтта?

Писа, че майстора ще почисти тръбата от пясък. Направи ли го? Ако да предполагам го е направил с еърлифт.

Успехи!
lov - майстор
По нашия край също се набиват тръби но никой не пълни тръбата със сол. Вярно е че наистина предотвратява пълненето и с кал ама само в началото. Щото то толкова вода се излива че докато се стигне дълбочината отдавна се е разтворила. А и за да е лесно набиването в нея вкарваме маркуча от чешмата и пускаме да тече по малко така че всичко пак се отмива. Даже от време на време се спира набиването и през тръбата се подава с максимален дебит да може да изкара от страни каквото може както се прави при сондажите.
А после маркуча на компресора да изчисти другото по едро.Еърлифт де. :)
hidrazin - майстор
чет апр 18, 2019 2:04 pmlov написа:
По нашия край също се набиват тръби но никой не пълни тръбата със сол.
Глезотии и най-вече простотии в стил ЕЖК и то руса.
Това което няма да влезе в тръбата щото има сол, така или иначе ще трябва да мине през нея.
По-добре е да стане докато сондьорите с еърлифта са там.
Но пък има едно сигурно нещо - амониевата селитра ще му унищожи цинковото покритие на тръбата.
Още повече в комбинация с готварска сол. Охотно реагират. Ето какво става на "сухо"...
NH4NO3 (амониева селитра)+ Zn (цинк) + NaCl (готварска сол)



:partyman:
пет апр 19, 2019 12:22 amhidrazin написа:
чет апр 18, 2019 2:04 pmlov написа:
По нашия край също се набиват тръби но никой не пълни тръбата със сол.
Глезотии и най-вече простотии в стил ЕЖК и то руса.
Това което няма да влезе в тръбата щото има сол, така или иначе ще трябва да мине през нея.
По-добре е да стане докато сондьорите с еърлифта са там.
Но пък има едно сигурно нещо - амониевата селитра ще му унищожи цинковото покритие на тръбата.
Още повече в комбинация с готварска сол. Охотно реагират. Ето какво става на "сухо"...
NH4NO3 (амониева селитра)+ Zn (цинк) + NaCl (готварска сол)



:partyman:
Tо ясно, как реагират .... Но с какво ще допринесе реакцията? Имам представа от химия . NaCl е използва като катализатор на реакцията. От всичко получено ми идва наум,че отделящия се N/ azot/ ще почисти тръбата ли ,спомогайки се от екзотермичната реакция?.... Тръбата ще се окисли / ZnO e неразтворим/
И пак доникъде не стигнах с размислите си :)
lov - майстор
Извинявай и на мен ми идва в малко повече цялата тази дандания около твоя майстор. И простотиите дето ти е наразпраял.
Не че мразя русите напротив даже ги харесвам. :-D Сещай се що Хидрата спомена русото. :lol:
Освен че няма с нищо да помогне на сондажа ами ще свали и цинковото покритие на тръбите и те за няколко години ще изгният в сондажа. Да не говорим че ще замърси сондажа за известно време с нитрати.

Тема "Сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: