Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
нед апр 07, 2019 9:54 pmiliya_i написа:
Странно е, как и двете помпи станали за ремонт едновременно.
Ама това всичко по думите на продавача. Той дали щеше да каже, че не може да извади вода?
За това пак питам - има ли трети човек - съсед или друг някакъв, дето е виждал да се вади вода там, с тия машинарии, дето уж са за ремонт?
Илийка, не бързай с изводите!
Дето е текло пак ще тече, ама чакай Хидрата да каже!
hidrazin - майстор
нед апр 07, 2019 10:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
...ама чакай Хидрата да каже!
Той Хидрата голяма водиа ще пие ама голяма дума няма да каже... :-D
Чекаме питащия за уточнения...
:partyman:
нед апр 07, 2019 9:54 pmiliya_i написа:
Странно е, как и двете помпи станали за ремонт едновременно.
Ама това всичко по думите на продавача. Той дали щеше да каже, че не може да извади вода?
За това пак питам - има ли трети човек - съсед или друг някакъв, дето е виждал да се вади вода там, с тия машинарии, дето уж са за ремонт?
Ръчната е с липсващи части. Другата помпа е Вида 2, но понеже не е вадено вода близо 10 години е затегнала и ще се купува явно нова....и понеже мъжът ми се помотва съм решила да си купя ръчна помпа докато почне да преглежда инсталацията. Съседи са виждали голям дебит вода какъвто те са нямали никога :) Притеснява ме това, че в магазина са написали напор на ръчната помпа 7 м....То, че си е риск да е изчезнала водата знам, но няма как да проверя... Това не е кладенец а сондаж с набита тръба на 14 метра
Djack - специалист
нед апр 07, 2019 10:47 pmPencheva7106 написа:
нед апр 07, 2019 9:54 pmiliya_i написа:
Странно е, как и двете помпи станали за ремонт едновременно.
Ама това всичко по думите на продавача. Той дали щеше да каже, че не може да извади вода?
За това пак питам - има ли трети човек - съсед или друг някакъв, дето е виждал да се вади вода там, с тия машинарии, дето уж са за ремонт?
Ръчната е с липсващи части. Другата помпа е Вида 2, но понеже не е вадено вода близо 10 години е затегнала и ще се купува явно нова....и понеже мъжът ми се помотва съм решила да си купя ръчна помпа докато почне да преглежда инсталацията. Съседи са виждали голям дебит вода какъвто те са нямали никога :) Притеснява ме това, че в магазина са написали напор на ръчната помпа 7 м....То, че си е риск да е изчезнала водата знам, но няма как да проверя... Това не е кладенец а сондаж с набита тръба на 14 метра
"Напор" означава, че на такава височина може да качва, а не че от такава дълбочина може да смуче. ;-)
ivan_v - специалист
Не може ли да се спусне една гайка завързана с канап?
hidrazin - майстор
нед апр 07, 2019 10:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
Илийка, не бързай с изводите!
Дето е текло пак ще тече, ама чакай Хидрата да каже!
Е ами потече и няма нужда Хидрата да казва:
нед апр 07, 2019 10:47 pmPencheva7106 написа:
... Другата помпа е Вида 2, ... Това не е кладенец а сондаж с набита тръба на 14 метра
Тааа... айде у лево. :-D
Ся дано разбра за броя на постовете и що боба ми е по-убав от твоя. Щото е ШАРЕН !!! :^o
:partyman:
hidrazin - майстор
нед апр 07, 2019 10:47 pmPencheva7106 написа:
...Ръчната е с липсващи части.... но няма как да проверя... Това не е кладенец а сондаж с набита тръба на 14 метра
Няма никакъв проблем да проверите. Ръчната помпа така или иначе ще се сменя (евентуално).
Развивате основанието на ръчната помпа от набитата тръба.
В тръбата пускате въже/кабел... или нещо подобно с тежест накрая, както предложи ivan_v.
После изтегляте и гледате до къде е е намокрило. Това е дълбочината до водното огледало.
Важната е тя а не самата дълбочина на сондажа.
Тя определя дали може да използвате ръчна и нормална помпа а не потопяема (то потопяема в набит сондаж не може).
На 99,99% съм сигурен че с ръчна помпа ще извадите вода... Останалото е елементарно.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
нед апр 07, 2019 11:30 pmhidrazin написа:
,,,потопяема в набит сондаж не може,,,
На 99,99% съм сигурен че с ръчна помпа ще извадите вода... Останалото е елементарно.
:partyman:
Защо да не може потопяема?
hidrazin - майстор
пон апр 08, 2019 12:01 amLazarGanev написа:
Защо да не може потопяема?
Може и да бъркам. Вероятно знаеш за потопяеми помпи с външен диаметър 40 милиметра??? :? :-D
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
пон апр 08, 2019 12:12 amhidrazin написа:
Може и да бъркам. Вероятно знаеш за потопяеми помпи с външен диаметър 40 милиметра??? :? :-D
:partyman:
Ти може да бъркаш, аз може да недоглеждам, ма покажи ми де го прочете туй за 40-те милиметра? Или просто боба ти говори, че "сондажа" не е сондаж, а набита с чук стоманена тръба 2"? Аз боб не фърлям, ама логиката сочи, че щом има налични ръчна помпа и Вида, може и да си прав :). Макар че кой е тоя луд, дето ще изкара вода на 7м и ще бие още толкоз надолу :? ? Както би се изразил един известен съфорумец - нека топикстартерката (или стартертоПичката :-D ) да се изкаже за диаметъра на тръбата

Тема "Сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: