Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
emmotoss - помощник
Здравейте,
След сигурно 20 години вярна служба старата ми електрическа косачка (някакво МТД с 900 вата мотор, купувано евтино от някоя от големите веркиги, не помня коя) се предаде и сега съм в процес на избор на нова. Косачката се ползва за 60-70 квадрата райграс плюс тротоарите от едната страна на парцела ми, които са със саморасли треви, някои от които малко по-груби)
Та избирам си косачка в ценовия диапазон между 100 и 200 лева, без особени претенции за мощност и екстри. Търся надеждност най-вече. Мислех си да скоча на най-евтините модели, но чувам доста лоши отзиви за косачките от по 100тина лева, че едва изкарвали един сезон итн.
Загледах се в една Gardena powermax 32/1000 g2, която се намира на цена от 190 лв. Някой с отзиви за конкретния модел? Притеснява ме, че според диаграмите има ремък между мотора и ножа, което не знам дали е проблем. Старата ми косачка мисля, че е с директно задвижване от вала на мотора.
Ще съм благодарен за отзиви за този модел на Гардена, както и за препоръки за други пробвани и издръжливи ел.косачки в посочения ценови диапазон. Както казах, надеждността е основен фактор, не толкова заради потенциални разходи, колкото заради занимавката с ходене по сервизи.

Благодаря предварително!
Svetoslavoff1 - майстор
Аз Gardena powermax 32 1000g2 не мярнах, но не съм и търсил много. За 32 1200g2 се вижда, че ножът е директно на вала.
От близо 25г съм с електричка Олеомак, но с нож 46см, че кося над декар. като надежност не мога да се оплача, не е ходила в сервиз. По-лани отворих модула с лоста за включване и пусковия бутон, че с годините нещо трудно включваше, но с почистване и леко смазване се оправи. Не знам имат ли малки модели, примерно 32см. Не е без значение и дали се намират ножове като резервна част. Щото заточването си е до едно време.
Успех с избора!
emmotoss - помощник
пон апр 01, 2024 9:04 pmSvetoslavoff1 написа:
Аз Gardena powermax 32 1000g2 не мярнах, но не съм и търсил много. За 32 1200g2 се вижда, че ножът е директно на вала.
От близо 25г съм с електричка Олеомак, но с нож 46см, че кося над декар. като надежност не мога да се оплача, не е ходила в сервиз. По-лани отворих модула с лоста за включване и пусковия бутон, че с годините нещо трудно включваше, но с почистване и леко смазване се оправи. Не знам имат ли малки модели, примерно 32см. Не е без значение и дали се намират ножове като резервна част. Щото заточването си е до едно време.
Успех с избора!
Моя грешка, 1200 е модела. А иначе в сайта на Гардена има схема на косачката с номера на резервни части и излиза, че е с ремък от тази схема. Ще се огледам и за Олеомак, но мисля, че те са по бензиновите машини. Не съм виждал техни електрически.
Благодааря!

Тема "Препоръки за избор на електрическа косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: