Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте на всички,
моля за информация как да настроя и свържа програматора за да подаде сигнал към ПВ 9-13А, към който е свързана помпата ми която е 4KW. Към програматора ще е вързан и електромагнитен клапан.
Прилагам снимки на програматора, клапана и помпата. Помапата е вързана към ПВ. Благодаря предварително!

Прикачен файл

кутия и магнет вентил.jpg
кутия и магнет вентил.jpg (49.68 KиБ) Видяна 1483 пъти

Прикачен файл

помпа.jpg
помпа.jpg (42.51 KиБ) Видяна 1483 пъти

Прикачен файл

програматор.jpg
програматор.jpg (54.66 KиБ) Видяна 1483 пъти
hidrazin - майстор
Ами почни с прочитането на инструкцията/книжката дето е в кутията на програматора.
Джокер - това ПВ няма да ти трябва но ще ти трябва трифазен контактор с бобина 24V AC ...
То има и други варианти де - като например преправянето на това ПВ и добавяне на междинно реле.
Ама щом така питаш ... ще е мъка.
:partyman:
P.S. Само един клапан ли? И за какво ще се използва, капково или трева с разпръсквачи?
чет май 09, 2019 1:22 amhidrazin написа:
Ами почни с прочитането на инструкцията/книжката дето е в кутията на програматора.
Джокер - това ПВ няма да ти трябва но ще ти трябва трифазен контактор с бобина 24V AC ...
То има и други варианти де - като например преправянето на това ПВ и добавяне на междинно реле.
Ама щом така питаш ... ще е мъка.
:partyman:
P.S. Само един клапан ли? И за какво ще се използва, капково или трева с разпръсквачи?
Здравей,
благодаря за отговора. Да един клапан е. Имам цистерна 500куб. която пълня и от нея подавам към разпръсквачи Rain Bird 5004, клапана ще му пуска потока а помпата ще ми вдига налягането.
hidrazin - майстор
Тази цистерна 500 кубика си е бая цистерна - колкото 10 цистерни от тези по вагоните...
Ама то за един клапан не си е заслужавало да даваш толкова пари за такъв програматор.
:partyman:
чет май 09, 2019 10:18 amhidrazin написа:
Тази цистерна 500 кубика си е бая цистерна - колкото 10 цистерни от тези по вагоните...
Ама то за един клапан не си е заслужавало да даваш толкова пари за такъв програматор.
:partyman:
Инсталацията ми е 2" и затова взех такъв. Иначе ще редуцирам дебита.
чет май 09, 2019 10:18 amhidrazin написа:
Тази цистерна 500 кубика си е бая цистерна - колкото 10 цистерни от тези по вагоните...
Ама то за един клапан не си е заслужавало да даваш толкова пари за такъв програматор.
:partyman:
Ти имаш предвид, че за самият програматор съм дал много пари :lol: :lol: :lol: . Купих го да мога да си сложа дъждомерче! :-D :-D :-D Не съм запознат и поради тази причина взех такъв, може и да има по евтин вариант но аз не знам. Взех контактор 25А 24V AC и моторна защита 16-20А. Защитата не е ли много висока :?: На помпата пише,че е А 15,1/8,7 :?: :partyman:
hidrazin - майстор
чет май 09, 2019 3:35 pmorlinganev написа:
Ти имаш предвид, че за самият програматор съм дал много пари ... Купих го да мога да си сложа дъждомерче!
На мен хич не ми дреме колко си дал за програматор пък и си взел от най-малките за 4 клапана.
Просто не е оправдано за един клапан.
Има и други варианти за един клапан където също може да се сложи "дъждомерче" за под 50 кинта.
То моето съм го купил преди поне 2 години ама няма кой да го монтира. :lol:
И май не ми трябва много. Почвата при мен е силно пропусклива и поливане в повече няма как да стане.
Иначе пък е добре да имаш "резерва" - може утре да решиш да сложиш и още един клапан...
Защитата е "висока" ...
:partyman:

Тема "свързване на трифазна помпа към програматор Rain Bird ESP-RZXe" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: