Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bigdragon - майстор
пет май 24, 2019 10:24 amturbocharged написа:
bigdragon и gnt69 питам ви защото съм хвърлил око на косачките Husqvarna точно заради големия кош и пълненето му отгоре. Даже има модели дето палят със ел. стартер. Бавенето в косенето ми идва от спирането за хвърлянето на тревата. На моята Viking MB 248 T коша уж е 55 литра. Също се задръства бързо когато тревата е по-сочна и мокра. Иначе при суха трева си пълни коша долу-горе плътно. Като кося изсипвам коша в ръчна количка с леген 100 литра. После количката на компоста. Три коша, даже четири с връх събирам в количката. Което ще рече, че реално 35 л. събира коша. Три колички средно ми е тревата от цялото косене. Това за 400 м2. Колко трева събира при вас в коша?
И аз исках със стартер.
В България когато купувах моята нямаше внесени със стартер, въпреки че моят модел има модификация със стартер. Има си място за монтаж на акумулатор и т.н. Не ми се чакаше за индивидуална доставка.
Коша ми е 60 литра и кося по същата схема като теб около 350 квадрата. В най активното израстване на тревата до 3...4 колички отиват на компостера. За около 20минути ако имам помощник за количката иначе за 40 минути купона приключва.
Машинката кара четвърти сезон и до сега съм сменял веднъж масло и съм точил веднъж ножа.
Gadnyara - специалист
Да, и аз препоръчвам бензинова със самоход. Конкретно моделът от запитването не ми е познат, но пък кося с друга показана тук - LC48 на Husqvarna. 450кв.м трева я оправям за 30-40минути. За миналата година имаше общо 11 часа работа (имам часовник).
Съседът с електрическа с 32 см нож се занимава повече време от мен при двойно по-малко площ.
radius - майстор
Bigdragon, много си нарцистичен че и хаплив, ама през телефона не ми се спори.
Направил си най-добрия избор и имаш ебаси яката косачка. :prayer:
Оттеглям се от темата посран, след като научих че електричките са до 20 кв.м.
bigdragon - майстор
Началото на първото изречение няма да коментирам.

Не виждам повод за спор.
Автора на темата пита за конкретна моторна косачка, а ти ни обясняваш каква електрическа ползваш и как си й сменил батериите...

Относно моята косачка, благодаря, избора и беше направен след 4 годишна експлоатация на електрическа (жива и здрава е прибрана в бокса) и дълго проучване на пазара. С ел. косачка спокойно може да се поддържат 300...400 квадрата, не само 20, но с моторната със самоход е доста по-лесно, бързо и удобно.

Относно как се оттегляш от темата, това е твоя самооценка и решение.

Тема "КОСАЧКА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: