Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dcter - помощник
вт май 28, 2019 9:18 pmhidrazin написа:
Щом питам значи има значение. За последен път - каква е помпата???
:partyman:
Желязна е :mrgreen:
ESPACE - майстор
Абе човек, ще ти го кажа точно като за 10 годишен. В момента помпата ти хвърля много вода ама не може да я хвърли надалече. Трябва да я мята не на 50см., а на 1,50м. Чешмата ти хвърля по-малко ама по надалече. Разпръсквачите им трябва налягане(напор), не дебит(количество) вода. Желязната помпа мисля че се сещаш какво да я правиш.
вт май 28, 2019 8:55 pmdcter написа:
Трябва ми разпръсквач,който да поеме този голям дебит,който имам и който дебит не искам да увеличавам :-D
Като за 3 годишни го потретвам, и май пак оставам неразбран :?
Когато разпроби разпръсквача, какво си мислиш че постигна? Направил си разпръсквач, който ти е поел дебита(количеството вода) което вади помпата но няма налягане, което да го върти и да я мята надалеч. Време е да си изясниш понятията. Hidrazin съвсем не случайно те пита какво е желязото.
bigdragon - майстор
вт май 28, 2019 9:08 pmdcter написа:
вт май 28, 2019 9:00 pmhidrazin написа:
вт май 28, 2019 8:55 pmdcter написа:
... май пак оставам неразбран ...
Не, оставаш не разбрал. Каква е помпата???
:partyman:
Има ли значение ? И ако да,какво?
Да, има. Галямо... :-D
Сега сериозно.
Сложи пръста отпред на маркуча и ако не можеш да хвърлиш вода
поне на 7...8 метра, тази помпа е за поливане на домати и пипер,
а не за райграс с разпръсквачи.
dcter - помощник
ср май 29, 2019 6:07 ambigdragon написа:

Сега сериозно.
Сложи пръста отпред на маркуча и ако не можеш да хвърлиш вода
поне на 7...8 метра, тази помпа е за поливане на домати и пипер,
а не за райграс с разпръсквачи.
На око точно толкова хвърлям ,7-8 метра.Даже и малко повече.С пръст отпред.
dcter - помощник
ср май 29, 2019 3:50 amESPACE написа:
Абе човек, ще ти го кажа точно като за 10 годишен. В момента помпата ти хвърля много вода ама не може да я хвърли надалече. Трябва да я мята не на 50см., а на 1,50м. Чешмата ти хвърля по-малко ама по надалече. Разпръсквачите им трябва налягане(напор), не дебит(количество) вода. Желязната помпа мисля че се сещаш какво да я правиш.

Когато разпроби разпръсквача, какво си мислиш че постигна? Направил си разпръсквач, който ти е поел дебита(количеството вода) което вади помпата но няма налягане, което да го върти и да я мята надалеч. Време е да си изясниш понятията. Hidrazin съвсем не случайно те пита какво е желязото.
И съм съгласен,и не съм. От чешмата налягането(така наречения от вас напор) не е по-голямо. Даже не се и доближава на 50%.Поне при мен.
Помпата ако ще и златна да е,ако сондата ти е само на 2-3 метра (зависи и нивото на подпочвените води де)или при сухи години, няма как да имаш голямо налягане.От опит говоря.
50 см вадя струя,но след 25 метров маркуч и то 1 цол.Без маркуч,пред самата помпа ,струята е около 1.5 -2 метра ,та даже и повече.Измерих дебита,който СЛЕД 25 метра маркуч 1 цол е около 2л/сек / Имаше някакви формули за измерване на налягането ,трябва да ги намеря и после в упътването на всеки разпръсквач си пише.
А на моя разпръсквач му направих явно прекалено големи дупки и го скапах.Друго,помпата ми е 2 цола,но до самия разпръсквач отива/намалява се постепенно на 3/4"(повечето са толкова) и налягането се увеличава още .Налягане (напор) има,дебит има,трябва ми точния разпръсквач.Не смятам да сменям помпата.
Другата година ако се зарибя достатъчно,ще викна някои да ми направи цяла подземна поливна система,с датчици за влага ,и всичко от-до както си е реда,и сама да си се полива. Но засега търся само разпръсквач,че взе да ми омръзва да поливам с маркуч 200 кв/м
hidrazin - майстор
ср май 29, 2019 6:55 amdcter написа:
1.Помпата ако ще и златна да е,ако сондата ти е само на 2-3 метра (зависи и нивото на подпочвените води де)или при сухи години, няма как да имаш голямо налягане.От опит говоря.
2.Друго,помпата ми е 2 цола,...Не смятам да сменям помпата.
3.Другата година ако се зарибя достатъчно,ще викна някои да ми направи цяла подземна поливна система,с датчици за влага ,и всичко от-до както си е реда,и сама да си се полива.
1. Глупости някакви. Ако за опит смяташ копане с мотиката, вероятно го имаш. Знания обаче не.
2. Нещата почват да се изясняват. Ще трябва да смениш помпата щото тая става само за картофи и с маркуча...
3. Правилното решение но ще ти трябва друга помпа.
:partyman:
dcter - помощник
ср май 29, 2019 7:18 amhidrazin написа:
1. Глупости някакви. Ако за опит смяташ копане с мотиката, вероятно го имаш. Знания обаче не.
2. Нещата почват да се изясняват. Ще трябва да смениш помпата щото тая става само за картофи и с маркуча...
3. Правилното решение но ще ти трябва друга помпа.
:partyman:
1.Изобщо не са никакви глупости ,а самата реалност.Опит със земеделие нямам.Не претендирам че знам всичко.Но виждам , че и списващите в този форум не са много наясно с материята.Все едно на спукана гума да ти препоръчват нова кола ,типично като за БГ форум.Чешмата имала по-голямо налягане,глупости на търкалета :-D Ама каква помпа да се смени,кое,защо.Идея няма.Просто празни приказки от 1001 нощ.
2.Помпата няма да я сменям .С тази ще стане 100%

Като заключение,помпата няма да я сменям пак да го кажа. Да си бях изчислих налягането и после да си взема и разпръсквач за това налягане.Пишман станах където питах :-D
hidrazin - майстор
ср май 29, 2019 8:10 amdcter написа:
1.Изобщо не са никакви глупости ,а самата реалност.Опит със земеделие нямам.Не претендирам че знам всичко.Но виждам , че и списващите в този форум не са много наясно с материята.Все едно на спукана гума да ти препоръчват нова кола ,типично като за БГ форум.Чешмата имала по-голямо налягане,глупости на търкалета :-D Ама каква помпа да се смени,кое,защо.Идея няма.Просто празни приказки от 1001 нощ.
2.Помпата няма да я сменям .С тази ще стане 100%

Като заключение,помпата няма да я сменям пак да го кажа. Да си бях изчислих налягането ...
1. Дрън, дрън.
2. Дрън, дрън, дрън...
В заключение - аз зор нямам. Ти имаш. И за ти се помогне те попитах за модела на помпата.
Ама тя много много тайна... Ай ся бегай да грабваш маркучаа, щото така ще е и за напред.
:partyman:
P.S. С интерес ще очаквам да си "изчислиш" налягането.
Аман от детински манталитети...
dcter - помощник
ср май 29, 2019 9:21 amhidrazin написа:
1. Дрън, дрън.
2. Дрън, дрън, дрън...
В заключение - аз зор нямам. Ти имаш. И за ти се помогне те попитах за модела на помпата.
Ама тя много много тайна... Ай ся бегай да грабваш маркучаа, щото така ще е и за напред.
:partyman:
P.S. С интерес ще очаквам да си "изчислиш" налягането.
Аман от детински манталитети...
Дрън,дрън и глупости на търкалета чета във всеки един твой пост.Конкретика нула.Само здрав СПАМ.
Чак пък зор не бих казал че имам.Места си го в другия крачол.То е и кеф да си поливаш с маркуча.

И между другото има формули за изчисляване на налягането,просто няколко клика в гугъл.Ама явно за пръв път чуваш :-D
И още нещо,помпата няма да я сменям ! :-D И с тази ще стане на 100% гаранция .Мога и бас да вържа :supz:
vlax - майстор
ср май 29, 2019 11:02 amdcter написа:
И между другото има формули за изчисляване на налягането,просто няколко клика в гугъл.Ама явно за пръв път чуваш :-D
Баш Хидразин не е чувал за гугъл :-D
ср май 29, 2019 11:02 amdcter написа:
Мога и бас да вържа :supz:
Аз ще цепя баса,нещо и аз да намажа. :-D
:partyman:

Тема "Разпръсквачи за висок дебит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: