• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
пет юли 19, 2019 11:28 pmJacket написа:
За общо 5-6 часа работа разделена в два дни стигнах до тук:

Още доста работа остава, но изглежда хич да не е непосилно и за сам човек. Змия не ме хапа и кърлеж не ме лази, така че утре водя и дечурлигата. Черешата-орех е перфектна да й вържа една люлка :-D
:partyman: =D> =D> =D>
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 19, 2019 11:28 pmJacket написа:


Още доста работа остава, но изглежда хич да не е непосилно и за сам човек. Змия не ме хапа и кърлеж не ме лази, така че утре водя и дечурлигата. Черешата-орех е перфектна да й вържа една люлка :-D
Браво, браво и пак браво! И компютърджията се раздвижи и работа отхвръкна и удовлетворението голямо! Дворът е разкошен! Да знаеш, едното дето се вие по оградата, това с пухчетата, е повет. напаст голяма, обаче цъфти красиво, леко ухае и листата са за чай успокояващ - успива и спира кашлица... Гледам и ябълка си имаш, хем и с плод... Черешата е ясна :-) Шишарките хубаво горят.....
Jacket - специалист
Видях го аз този повет, как хвърчи от косата не е истина :) Той е лесен, розите ми дойдоха малко в повече, добре че ръкавиците се оказаха корави. Как е най-лесно да разкарам корените на тези рози, че са прекалено много? Да ги изкопая с мотиката?

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 20, 2019 9:04 amJacket написа:
... розите ми дойдоха малко в повече, добре че ръкавиците се оказаха корави. Как е най-лесно да разкарам корените на тези рози, че са прекалено много? Да ги изкопая с мотиката?
Ще счупиш мотиката. Остра права лопата. Евентуално и кирка. Не щете ли да цъфти? Роза се подрязва пролет и есен и си цъфти. Е, ако си късметлия и си я отсякъл твърде ниско, под ашладисаното, няма да цъфти на рози :-)
Jacket - специалист
За китките сме се разбрали живот и здраве като вдигнем новата къща. Сега всичко беше прецъфтяло и бодлите бяха превзели пътеките. Имам подходяща лопата така че ще ги вадя с нея, мерси :)
Jacket - специалист
Дойде ред на задния двор.

Кратко преди/след:

Изображение

Изображение

Още две снимки от преди да почна:

Изображение Изображение


И малко по-широк изглед от резултата:

Изображение

На практика от тези първите пънчета тръгваше ЖУНГЛА. Поколения рози, лози, лиани и много издънки, някои направо цели дървета но силно деформирани от всичката пълзяща гад.

Дойдоха и помощници. Друго си е някой да ти подрязва останалите лози докато дърпаш един кубик рози и клони :)

Изображение

Изображение

Още има но му се вижда края. Почти си виждам задната ограда :D
nikolov333 - майстор
Jacket, направо ме ушашави с размера на снимките.. :shock: На моя 34" DELL U3415W, с 86см диагонал, горе-долу на половина се побират на цял екран.. :lol: :lol:
Иначе браво и "Венсеремос" в борбата с джунглата.. :-D :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-)))) .... и да намериш друго дърво за люлката ;-)
Jacket - специалист
За това лято мисля че ще изкара черешката.

А снимките аз ги гледам на 13" лаптоп и уж са ми ок :) Тоя широк Dell трябва да свиеш просто прозореца на половина за да се поберат. Или отваряш конзолата на браузъра с F12 и пействаш това:

Код: Избери всички

$('img.postimage').css({maxWidth: 1100, height: 'auto'});
Заменяш 1000 с каквото ти харесва ;) Не знам защо форума така ги пуска 1:1.
шоп - майстор
@Jacket, шапка ти свалям за мерака и труда, обаче пролетта на 2020 год джунглата ще е почти същата.

Разбирам, че хора занимаващи се с умствен труд трябва да си изразходват енергията, но лично аз съм стигнал до факта, че човек трабва да влага усилия там където е най-продуктивен.

От спестеното време и спечелените пари, където индивида е най продуктивен е умесно пари и време да се вложат в маханизация и оптимизация! :idea:

Демек живот и здраве септември месец 2020 год имаш всички документи и разрешителни за строеж влиза багер и копае.
на багера и тежката техника не им пречи или не им пука дали преди 1 год някой е леел пот да сече лиани и храсти.

Дори и пъновете, които Ви се опряха, ще са смешка за тежката механизация.

Без да обиждам никого, но приказката залудо работи-залудо не стой я има.

И последе съвет от мен...никога не влагайте личен труд, когато може да се вложи машинен такъв
240-250 лева е машиносмана на машина. Повярвайте ми тя ще изработи минимум 10 пъти повече от Вас, а ако Вие сте специлалист в дадена област ще изкарате и х10 пъти повече от машиносмяната.
Успехи!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Разчистване на 1 декар обрасъл двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: