• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
burkov - специалист
Почистването на двора ще го направиш с един, двама приятели. Сам се оправих с двор половин декар за един уикенд. И рязах и кастрих и косих. Ще хвърлиш не малко пари, а спокойно можеш да си купиш с тях техника, която ще ползваш и след това.

Аз бих взел една моторна коса, ще разчистя основното за да стане проходимо, така ще се види по-добре какво има за рязане и какво може да остане. По дребните дървета можеш и сам с триона, по-големите ги остави за преди старта на строежа. За събирането на изрезките, на първо време си вземи едно гребло за трева и събирай на купчина, защото ще пожълтее и няма да ти хареса как изглежда.

Страхотен е имота, успех и да ни държиш в течение.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 05, 2019 10:47 amJacket написа:
Не. Някой друг има да черпи за там :). Та темата беше за разчистване. Ще взема аз един храсторез (той така или иначе ще ми трябва и в бъдеще) и ще отида да дръпна един тест за час-два да видим до къде ще я докарам и така ще стане ясно изобщо става ли работата поне да се събори храсталака. Някаква идея за подходящ модел? Загледал съм HONDA GS35. Май с багера имота ще заприлича на военно поле наистина, пък и дърветата много ще му пречат а наистина прибързано да ги режем само заради това ще е грешка.
Дърветата, докато не ти запречат конкретно, си ги почисти и остави. Сянка си требе... и хамал, люлка, нещо...
Сега огледах хубаво, на голям екран :-) не ти е баш съвсем занемарено мястото :-) Вероятно ще ти е кеф и удоволствие сам да разчистваш. Не забравяй да пръснеш против кърлежи, преди да вкараш децата на зелено
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-) За да познаем дървото, снимай листа
На едната снимка, най-най-озеленената, разпознах повет. Това е лиана. Хващаш и дърпаш...
шоп - майстор
пет юли 05, 2019 8:33 amJacket написа:
Намерих по сайтовете на няколко фирми цени между 1 и 10лв на м2... доста широк диапазон. Желаният краен резултат е да се разчисти терена до почва.
:-D :shock: :?
Вие се си го купили мястото, няма нужда да го купувате пак. Цена между 1000 и 10000 лева за мен е :rolleyes:
Още повече, че до година или две ( ами ако са 3-4?) ще е почти същата джунгла.

Може би защото си ценя времето, моето и на приятелите ми, както и парите, не бих предприел нищо.

Абсурдно е в София към днешен ден да събереш и ангажираш 5-6 човека. Тези приятели са за други неща, а не да ги гърбиш с безсмислен труд. Не бих си вкарал децата в змиярник и място пълно с кърлежи.
Бих ги водил на СПА с тези 1000-10000 лв, а когато получиш разрешение за строеж влиза багера и самосвалите и всичко се изгребва и извозва. На багера не му е проблем да си направи път и площадка сред трева, бурени, шипки и саморасляци с диаметър до 10см. Дърветата които пречат с една резачка се режат, а които не пречат се оставят за сянка. Поне едно дърво за да има къде на сянка да се връзват бигли, арматура, да се боядисва и импрегнира дървения.
Успехи! Ще следя с интерес всичко от Вас.
пет юли 05, 2019 12:32 pmшоп написа:
Бре Шопе, бре...!!!
Пари не даваш, приятели не ангажираш, децата не пускаш.....!!!
Ми кък да стани работата, освен твойта- да следиш с интерес?!!
За да не съм прекалено краен- Автоцензурирам се нататък.
Със здраве!

Найш ко, сега забелязах, че си се писал "шоп" с малка буква.
Щоооо пък аз да та уважавам, поставяйки голяма, след като ти не се самоуважаваш?
шоп - майстор
пет юли 05, 2019 12:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
децата не пускаш.....!!!

Като видиш опашката пред кабинета по НЦЗПБ на бул. Янко Сакъзов ще си промениш мнението.
пет юли 05, 2019 12:52 pmшоп написа:
пет юли 05, 2019 12:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
децата не пускаш.....!!!

Като видиш опашката пред кабинета по НЦЗПБ на бул. Янко Сакъзов ще си промениш мнението.
Няма, щото кърлежите, борбата с тях и отклоняването от Темата са ми до болка познати.
Не вървиш.
Jacket - специалист
пет юли 05, 2019 12:52 pmшоп написа:
пет юли 05, 2019 12:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
децата не пускаш.....!!!

Като видиш опашката пред кабинета по НЦЗПБ на бул. Янко Сакъзов ще си промениш мнението.
Миналата седмица бях на тази опашка последно. И двамата ги лазиха тази година, така че имаме едно наум. Снощи го вкарах малкия за бързо и го опуших целия с аутан преди това. Докато ги вкарам за повечко време ще има третиране със сигурност.
Jacket - специалист
пет юли 05, 2019 12:01 pmn_a написа:
Дърветата, докато не ти запречат конкретно, си ги почисти и остави. Сянка си требе... и хамал, люлка, нещо...
Сега огледах хубаво, на голям екран :-) не ти е баш съвсем занемарено мястото :-) Вероятно ще ти е кеф и удоволствие сам да разчистваш. Не забравяй да пръснеш против кърлежи, преди да вкараш децата на зелено
Ами до миналата година е позачиствана според мен предната част преди къщето. По-назад е по-отдавна изоставено. Та мисля отпред да го подхвана.
n_a написа:
:-) За да познаем дървото, снимай листа
99% съм сигурен че е или дървото от втората или от последната снимка от първия пост и май и двете са череши. То просто там няма друго, а сега като гледам листото на черешата и ореха си приличат, но на снимките се виждат черешки :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Разчистване на 1 декар обрасъл двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: