• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,

Имам около 5 дк. съвсем нова овощна сливова градина, която има наклон около 10 градуса.
Смятам, че за такава площ ще е самоубийство да работя с мотоблок, поради което бих искал да попитам за мнението ви относно малогабаритен японски трактор с мощност около 13к.с. 4х4 (за сега съм се спрям на Kubota B6000)
Смятам с такъв трактор предимно да фрезовам на 5-10см, а ако става и за оран, то добре е дошло!
Към този момент съм се насочил към две фирми:
http://www.agrabg.com
http://www.tractors-ktm.com

Смятам да инвестирам в тракторчето около 5 000лв., като в тази сума калкулирам фреза и евентуално плуг.
Бихте ли споделили своето мнение и евентуални препоръки.

Предврително благодаря!
atanasov2004 - специалист
Привет колега :) И аз съм пред избор на техника. Занимавам се с лозя. Тези 5 декара сливи не са ли малко за такава техника :? 5000лв са 12-13 тона сливи при сегашни цени. Вижда ми се не много рентабилно. Ако си земеделски производител кандидатствай за техника. Добре е да се посъветваш със специалист не тук от форума който да предложи и някаква пръскачка към трактора. Фрезоване и оран са най малката грижа...помисли за рентабилност. При сегашна цена 20лв за оран на декар, айде нека са 30лв и фрезоване 10-15лв не ми се струва изгодно да купуваш техника за 5 бона....Успех ти желая! :)
Георги Иванов(алцек) - специалист
Майстори сме да убием мерака на човек,не искам да съм адвокат на автора на темата,но ми се струва че си е направил сметката.А и не винаги се живее със сметки,поне аз не съм от тях.Защото познавам много хора които постоянно смятат ,пресмятат само и само да таковат дявола,но накрая те са пред него наведени.Аз имам 3 дк. зеленчукова градина и обмислям да си купя въпросния модел трактор.
Първо че ще съм независим от собствениците на такава техника,защото винаги трябва да се съобразяваш със тяхното свободно време ,гледат тяхната работа да свършат и тогава си ти на ред,или ти казва такава цена че повече да не го търсиш. Второ никога няма да го изоре или фрезова както аз ще го направя защото го правя за себе си.Трето за 5 дк. овощна градина тракторчето е перфектно,защото в градината има доста работа.
CoKoPo ходих на две три места но не ми харесаха офертите,едната фирма е от тези които си посочил,Търновската,предлагаха техниката или със фреза или със плуг самоа и това което предлагат като цена на брошурите не отговаря на действителноста,или снимат даден трактор и като отидеш на място съвсем случайно преди малко са го взели.Случайно минах през Българене Плевенско,видях че има малогабаритна техника и спрях да огледам.Изненадата ми беше че предлагаха тракторите на по-ниска цена от другите места и в комбинация фреза +плуг.Тракторите са на Силистренска фирма.Този модел имат и 4х4 което е за препоръчване щом имаш наклон и още едно предимство че не се регистрират и нямат годишен данък.
Последна промяна от Георги Иванов(алцек) на чет окт 01, 2015 3:46 pm, променено общо 1 път.
atanasov2004 - специалист
На никого не съм искал да убия мерака :) Колегата с 3 декара градина да не ме убеждава че сее само за себе си и той не бил си правил сметка :wink: И едно е да сееш зеленчуци-там е оправдано определено, съвсем друго е овощна градина или лозе например....Поздрави!
Георги Иванов(алцек) - специалист
atanasov2004, да само за себе си сея.Градината е разделена на две,половината е люцерна.Сея картофи ,домати ,бамя, пипер ,тиквички,моркови,мерудия, чушлета, патладжан и ранно зеле да има за гонвене,всичко е за собствена консумация .И каквото остане свободно от градината си правя бостанче,трактор още нямам но обмислям да си взимам.За сега ходя да се моля на този и онзи макар че отивам с парите си не е за мерси и бог да прости.За това казвам че е хубаво да си има колегата за тези 5 дк. овощна градина такава машина .За да си работи когато си иска и когато му е удобно и да не е зависим от никого.
atanasov2004 - специалист
Добре, дайте съвет и на мен. Ще съм благодарен и ще почерпя от новото вино :) Искам нещо малогабаритно около 13-15коня, дизел с плуг и фреза, и евентуално вентилаторна пръскачка. В момента и аз се моля на тракториста...е не ми е отказал. За оран 20лв, фрезоване -12лв. Боря се с десетина декара лозя/3 декара са мои/ , другите са на познати дето не могат да ги обработват....Пръскаме двама души на ръка....Хамалогия голяма....Тази година е добра и ще заделя някой лев...Дайте и на мен координати на сериозни фирми. Благодаря предварително!
Георги Иванов(алцек) - специалист
https://www.google.bg/search?q=%D0%9F%D ... zq01lJ4%3D

Ето тук има доста информация.

http://satnet.mobile.bg/

http://www.biznes-katalog.bg/%D0%B4%D0% ... B0623.html

http://traktori-peicheva.eu/aboutus.php

Лично аз съм се спрял на тези търговци,след доста разпитване разбира се.

Както писах търговеца от Силистра предлага фреза +плуг,това беше миналата година,сега може да е добавил и още нещо :)
Тракторите до 15 к.с. не се регистрират.
nikolson - майстор
Той май Иванов си взе японска фреза от Силистра, ама сигурно оре на бабите и дядовците и не е видял темата. :-D
Мисля че съм показвал тези пръскачки. Дават ги за АТВ, но мисля че не е проблем да се монтира на трактор. С доставката ще седне към 420-450 лева. Не знам много ли е, малко ли е за сто литра.
iivanov - майстор
Аа , чета , ама не влизам , щот не съм в час. :partyman: Лично мнение , че тия от агра са добри , ама стоката им , наистина хубавата стока , бързо заминава. Бях ходил при съседите им (делят общ двор) , та им видях работата. Една кукла , за която знаех , че вече е продадена , ми взе очите. Имаше и една машина пред рециклиране , която също беше капарирана от собственика на куклата.
А сезона още не е почнал . :partyman:
пп Относно пръскачките , за 5 дка , мисля , че е достатъчна гръбна ,моторна. Ако е прикачна , определено трябва да е вентилаторна.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Той колегата atanasov2004 иска пръскачка за 10 дк. лозя,но си прав вентилаторна трябва да е.
Тук имаме двама трима пишман лозари и си приспособяваха разни помпи задвижвани от силотводния вал на тракторите,един варел на ремаркето след трактора,отстрани на ремаркето изправени тръби с разпръсквачи,но нищо не направиха.Просто помпите не издържаха на напъна.

Ето това е истината.

Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Малогабаритен трактор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: