Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Virtex - майстор
Затова ли разни таурези ( VW Touareg ) оставаха без фарове за гледане на "разсад" :-D :-D
Чудех се защо вземат целите фарове, а то било заради HID-a вътре.
hidrazin - майстор
Само за туй ще да било, да гледат весели китки. :-D
То там не мое с какво да е - трябва да е от пернишки гоУф..
:partyman:
kGitsov - специалист
Понеже темата май тръгна малко в страни, ето какво съм решил да направя:
Тези лед-ове: https://www.aliexpress.com/item/3280384 ... 4c4d2ZVaz3
Ще взема 2, които ще ги сложа да светят към овално тяло от шперплат, покрито с алуминиево фолио или от тези огледалните, дето ги използват за тунинг при колите, още не съм решил кое ще е по-добре, по този начин ще се опитам да разпръсна светлината максимално.
Иначе съм поръчал 2х 50 вата на първо време, ще ги тествам на няколко растения и ако има положителен ефект ще направя за всяко растение по едно такова изделие.

Също така смятам да сравня развитието ако едни ги приспя, а други ги оставя активни през зимата. :weedman:
Virtex - майстор
За тези диоди 100% ще ти трябва И охладител - това фолио не вярвам да свърши работа. Ще си трябва и радиатор.

Слагал съм "нормални" 50W на изгорял работен прожектор и си греят доста - светят, но и греят.
lov - майстор
На радиатор от процесор без вентилатор пак греят и то доста нездравослово за тях. Принудих се да ги карам с вентилатор макар и на понижено напрежение. Много малко им трябва но си го искат.
На един прожектор 50W дето осветява пред блока ми писна всяка година да сменям матрицата и се принудих да сложа драйвер с по малък ток. Там не е с вграден и дава такава възможност. Но ако и сега се скапе направо слагам 30W. Не им стига охлаждането въпреки че драйвера е отделно.
kGitsov - специалист
Фолиото смятам да го ползвам само за отразяване на светлината.
А колкото до охлаждането, да знам че трябва да има радиатор и за целта имам няколко големи медни радиатора от процесори, които мога да ги жертвам за тях, а перки винаги мога да сложа за още от 5 до 10 лв, които да охлаждат радиаторчетата.
Тия чудесии, щом греят, това си е загубена енергия.
Оправдава ли целта средствата?
Една луминисцентна лампа, явно е по ефективана.
От друга страна пък, кеф цена нямал...
нед авг 11, 2019 12:55 pmhidrazin написа:
нед авг 11, 2019 12:21 pmkuger написа:
То хубаво, ама де го у нас?
Абе то и у нас има ама цените ...
Като сложиш и цената на тока си заслужава само ако отглеждаш марихуана или някакви скъпи китки ...
ЦЪК
ЦЪК
:partyman:
аха прав си

Тема "Изкуствено осветление през зимата за цитруси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: