Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
angelfilev - специалист
От години трупам камари от клони, бавно гниещи стъбла от цветя и зеленчуци. Тия камари ме депресираха и накрая се заех да направя нещо.
Машината по същество представлява диск с два ножа. Като любителско изпълнение показа това което очаквах и нещо повече. Повече е, че машината отлично и бързо раздробява плодове за ракия.
Исках машината да е :
-преносима, или поне лесно да се прибира
-да не се правят ножове, в случая използвах стари от абрихт
-максимално налични неща
Така засега се справих с три от четирите камари и всичко зелено от градината.
Ако някой се интересува с удоволствие ще обясня подробности.

Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
6.jpg
MuTeB_ - специалист
Изглежда че върши много хубава работа.
Браво!
Малко повече инфо, до какъв резмер клони си справя?
angelfilev - специалист
чет ное 07, 2019 9:41 amMuTeB_ написа:
Изглежда че върши много хубава работа.
Браво!
Малко повече инфо, до какъв резмер клони си справя?

Клони по-дебели от 2-3 см отделях за да ги нарежа на циркуляр за горене. Тормозеха ме най-вече тънките клонки, лозини, капини и пр. защото камарите са рехави и бяха станали високи колкото мен.
Направих няколко опита с по-дебели. Зависи от дървото предимно. От снимките се вижда, че слаби сухи стъбла от лози се режат без затруднение дебели колкото могат да се поберат в улея.
Опитах със сухи клони от дрен около 2 см. Също се режат добре, но шумът се повишава и се притесних да не събудя бебетата и майките им. :)
Има още нещо във връзка с дебелината. Нагласих наслуки ножчетата да се показват около 2мм. Не се наложи повече да ги пипам. Предполагам, че ако се нагласят на по-малко ще реже всякакви дебелини, но по-бавно. За зелените неща обратно, би могло да се показват повече.

Прикачен файл:
DSC00013.jpg
Прикачен файл:
DSC00015.jpg
шоп - майстор
Браво, много мераклийска изработка!
Тубата е пълба с подобни машини. Ако се сложи трифазен мотор 5,5-7кВ, дву/три канална ремъчна предавка и остта да е с диаметър над 50мм могат да се режат сурови клони до 70мм и сухи до 50мм. Тогава минаваме и на ножове от гилотина.
Още веднъж БРАВО!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет ное 07, 2019 9:25 amangelfilev написа:
От години трупам камари от клони, бавно гниещи стъбла от цветя и зеленчуци. Тия камари ме депресираха и накрая се заех да направя нещо.
Машината по същество представлява диск с два ножа. Като любителско изпълнение показа това което очаквах и нещо повече. Повече е, че машината отлично и бързо раздробява плодове за ракия.
Исках машината да е :
-преносима, или поне лесно да се прибира
-да не се правят ножове, в случая използвах стари от абрихт
-максимално налични неща
Така засега се справих с три от четирите камари и всичко зелено от градината.
Ако някой се интересува с удоволствие ще обясня подробности.


1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg6.jpg
ИСКАМ ИСКАМ искам такова на бензин или нафта аааааааааааа
ky-kyy - майстор
Тъз пък, за ебемти времето, не успя да се научи, да цитирва и тва си е :lol: :rolleyes:
angelfilev - специалист
чет ное 07, 2019 2:16 pmшоп написа:
Браво, много мераклийска изработка!
Тубата е пълба с подобни машини. Ако се сложи трифазен мотор 5,5-7кВ, дву/три канална ремъчна предавка и остта да е с диаметър над 50мм могат да се режат сурови клони до 70мм и сухи до 50мм. Тогава минаваме и на ножове от гилотина.
Още веднъж БРАВО!
Благодаря за похвалите, но са малко преувеличени защото и аз като мнозина, когато е за мен, повечето ми неща са недоизкусурени, недовършени.
Внимателно разглеждах в мрежата какво се прави по тази тема и стигнах до извод, че не може да се направи нещо толкова универсално, че да става за всичко. Показаната машина не е пригодна за надробяване на листа. Проблемът с листата трябва да решавам отделно, вероятно на принципа на машините за надробяване на слама.
Всъщност исках да покажа какво се получава с нещо конкретно и да бъда полезен за тези които се интересуват. Например колебаех се под какъв ъгъл спрямо плоскостта на диска да се подават клоните и всичко друго. Произволно избрах около 30 градуса. Така машината сама издърпва всичко, което се подава. Ако този ъгъл е много по-голям ще е трудно и опасно да се тикат меки стъбла като домати.

Тема "Малка дробилна машина за градински отпадъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: