• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, може ли някой да ми отговори, каква помпа трябва да си взема за поливане на градина. Кладенеца се намира в съседен имот и потопяема помпа няма да е удачна, защото немога да я обслужвам, когато го няма собственика.Мястото е следното:

Изображение
Последна промяна от mimimibg на пет мар 13, 2020 7:53 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
пет мар 13, 2020 6:06 pmmimimibg написа:
Здравейте, може ли някой да ми отговори каква помпа трябва да си взема за поливане на градина. Мястото е следното:

Изображение
Най добре е електрическа. :partyman:
Andri01 - майстор
Дървена,метална или ПВЦ? :?
пет мар 13, 2020 7:29 pmAndri01 написа:
Дървена,метална или ПВЦ? :?
Нещо не разбирам питането ви.
Наясно ли си, че помпите си имат някакви параметри и първият, който те интересува, е смукателна дълбочина.
Въпросът ти не е конкретен, затова отговорите с "общи".
kr1100 - майстор
[quote=mimimibg
Нещо не разбирам питането ви.
[/quote]
Помпа в кладенеца на съседа , тръба или маркуч за водата към вас и кабел в тръба / за да не се нарани механично /за пускане и спиране на помпата завършващ с 1 кутийка с ключ / за външен монтаж и 2 те.
Нито 6 -те м дълбочина и разстояние са проблем
шоп - майстор
пет мар 13, 2020 8:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Наясно ли си, че помпите си имат някакви параметри и първият, който те интересува, е смукателна дълбочина.
Въпросът ти не е конкретен, затова отговорите с "общи".
И на мен ми отне известно време за да се отиентирам по схемата. Смукателната дълбочина е дадена и е 6м, има и дадено хоризонтално разтояние пак 6м от помпата до кладенеца.

Ако автора не даде подробности какъв напор и дебит иска няма как да получи отговор. Трябва и диаметри на смукателната линия. Предполагам ще е 1'' или 1 1/4'' Но пък може и да е 1 1/2" или 2'' или пък повече :?:

Един съвет от мен, използвайте минимално количества фитинги с цел да не се получи засмукване на въздух
Едно резбово съединение при помпата и едно при смукателя е оптималното. Никакви колена!!!
kr1100 - майстор
[quote=шоп
Едно резбово съединение при помпата и едно при смукателя е оптималното. Никакви колена!!!
[/quote]

При вертикална засмукваща тръба в кладенеца и хоризонтален вход на помпата как без коляно ?
шоп - майстор
Ами има два варианта. Или смукателен маркуча със спирала или с черна полиетиленова тръба. И двете са гъвкави и позволяват малък радиус на огъване.
  • 1
  • 2

Тема "Пампа за поливане на градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: